BBM, iPhone'cuların yeni gözdesi oldu

Hem iOS'a hem de Android'e aynı anda gelen uygulama, Apple AppStore'da destan yazmaya başladı!

  • Cem Şancı
iPhone kullanıcıları BBM'e akın ediyor

BlackBerry, kötü günler geçirip pazar payını kaybedince, bir zamanlar sadece BlackBerry telefonlarına özel olan anında mesajlaşma yazılımı BBM'i ayrı bir şirket haline getirip, hem iOS hem de Android'de çalışacak şekilde piyasaya sürmeye karar vermişti. WhatsApp ve Line'ın yükselişi, yüz milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşması da anında mesajlaşma yazılımlarının apayrı bir pazar olabileceğini göstermişti.

Şimdi, BBM'in kullanıcı istatistiklerine bakılında, iOS kullanıcılarının BBM'e adeta akın etmiş olduğu anlaşılıyor. AppStore'larda en üst sıralarda yer alan BBM, Google Play'de ise o kadar çok ilgi göremedi.

Bunun sebebininse, profesyonel hayatta, yani iş dünyasında uzun süre BlackBerry telefon kullananların, BlackBerry'nin çöküşünden sonra genellikle iPhone'a yöneldiğini gösteriyor. Eskiden BlackBerry kullanıcısı olan yeni iPhone kullanıcıları, eski alışkanlıkları olan BBM'i AppStore'da görünce, büyük bir heyecanla indirdiler ve eski sohbetlerine artık iPhone üzerinden devam ediyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Windows Phone nerede adamım

Napak ölekmi ?

destan ? destan yazan tek bir uygulama varsa oda vatsap rehbere erişim olsa bile insalar birden çok program kullanmıyor örnek verecek olursak ahmetle vatsap üzerinden ayşeylede bbm üzerinden iletişim kurmak uğraşlı bir şey ayrıca vatsap bu noktaya o kadar kolay gelmemişken bir anda bbm'in vatsapı tahtından indirebilecek olması hatta öyle bir ihtimal bile yok akıllı telefonu olupta telefondan anlamayan herkesin bildiği tek bir uygulama var vatsap etrafınızda bile örneği çoktur resim göndermek için bile bu programa ihtiyaç duyanlar var kısacası vatsap tahtından indirilmesi imkansız bir firma haline geldi

@28 Kas 2013 21:07 ya koca yazıyı sırf whatsapp'a vatsap diyebilmek için yazmışsın gibi geldi bana.

@28 Kas 2013 21:07 Ne diyorsun?!

whatsapp varken bu çakma blackberry messengerden bir cacık olmaz.

blackberry kullanıcısıyım ve bis olmadan kullanılamıyor.adamlar sohbete başladı, biz halen bissiz nasıl kullanılabilir derdindeyiz.olmuyor BB!

Hiçte sevmedim

arkadas ne bicim sacma bu blackberry de bu programi tum berry ler arasinda internet olmadan kullaniyorsun ... ee ben ne anladim bundan benim tele indirip internete ihtiyac duyacaksa calismasi icin niye kullaniyim tanidigimiz herkes whatsapp kullaniyorken kiminle yazisiyim ? :) sacma sapan bir uygulama ..

blackberry kullanıcısıyım ve bis olmadan kullanılamıyor.adamlar sohbete başladı, biz halen bissiz nasıl kullanılabilir derdindeyiz.olmuyor BB! Ziyaretçi Dün 22:39 sen ne diyon la degisik bis mi kaldi cahil

What's App koskoca Microsoft'un Skype'ını bile öldürdü, BBM'le mi kapışamayacak? Skype'ın kaybetmesinde ilk sebep rehberdeki insanları direk eklememesi illa kullanıcı adını bileceksin. What's App bu konuda büyük kolaylık getirdi be başardı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost