Beklenen özellik başka bahara

Nintendo'nun yeni nesil oyun konsolu Wii U, herkesin beklediği bu özelliğe sahip olamayacak!

  • Berk Toparlak
Beklenen özellik başka bahara

Nintendo'nun yeni oyun konsolu Wii U'nun gamapad'inde çoklu-dokunuş özelliği olmayacak. Nedeni ise bu yeni oyun kolunun, iPad veya Android tabletlere benzetilmek istenmemesi.

Bu fikrin oluşmasındaki detayları, şirketin Amerika sorumlusu Reggie Fils-Aime şöyle açıklıyor: "Yeni gamepad üzerinde çalışırken birçok alternatif düşündük. Dokunmatik olarak tasarlamaktansa, tuş konfigürasyonuyla yola çıkmanın daha uygun bir tercih olduğuna karar verdik. Diğer türlü gamepad'i kucağınıza alıp kullanma fikri ise kullanışsız geldi."

Çift ekran özelliği sunan yeni Nintendo Wii U gamapad'i tek dokunuşlu haliyle bile oldukça kullanışlı görünüyor. Diğer yandan çoklu dokunmatik teknolojisi, Wii U için şimdilik çok da gerekli değil. Ancak bu tercih, uzun vadede Nintendo'nun rakiplerinden geri kalmasına yol açabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

çoklu dokunmatik kalitedir, appledır.

maliyet artiyor ürün fiyati artiyor diyemiyor sanirim.

Wii U, şu haliyle bile Xbox 360 ve PS3'ten çok az farkla öne çıkabiliyor. PS4 ve Xbox 720 geldiğinde Wii gerçekten ama gerçekten hayal olabillir. Wii controller'ını zaten PS move ve Kinect çok daha iyi bir şekilde sunabiliyor. Wii'ye özel oyunlar var tabiki ama bence yeni nesil de pek şansı yok gibi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play