Beklenen son geldi!

Asus'un en tepesinden gelen açıklama, bir devrin daha sona erdiğini ispatlıyor!

  • Ertuğrul Süngü
Beklenen son geldi!
Firmalar, Netbook üretimine bir bir son veriyor

Asus günümüzde ürettiği bilgisayar parçaları laptoplar ve netbooklarla bilgisayar sektöründe önemli bir yer tutuyor.

Bir anda ortaya çıkan netbook kategorisinde ürettiği ödüllü Eee PC serisiyse öyle görünüyor ki artık aramızda olmayacak. Asus'un CEO koltuğunda oturan Jerry Shen, bir internet sitesinin iddiasına göre ellerinde bulunan son stokları da dağıttıktan sonra, herhangi bir şekilde yeni netbook üretmeyeceklerini dile getirdi.

Shen, aldıkları karardaki en büyük etkenin son iki yıllık dönemde patlayan tablet bilgisayar satışları ve sonuç olarak netbook satışlarının gözle görülür bir şekilde düşmesi olduğunu söyledi. Günümüzde çıkış yapan Ultrabookların sahip oldukları yüksek fiyatlara rağmen, çok daha ince olmaları, üzerlerinde SSD barındırmaları ve çok daha uzun pil ömrüne sahip olmalarının, Asus'un bu yöne doğru kaymasına sebep olduğuna değinen Shen, Windows 8 ile beraber gelen fiyatların da artık netbook'lara ihtiyaç kalmadığını gösterdiğini söyledi.

Dell çoktan netbook sektöründen çekilmiş durumda, Samsung ise geçtiğimiz aylarda, yakın zamanda netbook üretimini durduracağını beyan etmişti. Son olarak Toshiba da bu kulübe katılmış durumda. Asus ise dikkatini Transformer serisine dikmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Tabletin zaferi...

kimden niye odul almis bu netbook tanistigim ve gordugum en kotu bilgisayar her kullanan pisman ? sastim dogrusu

Tıpkı Notebookların masaüstlerinin yerini alması gibi.

dokunmatik netbook olur dokunmatik notebook olur dokunmatik masa üstü olur ne tablet akıllı telefon özellikler aynı tablet işlemci hız ram ekran kart çok düşük,bilgisayar laptop anakart ekran kartı ram işlem vs vs özellikler çok yüksek çok güçlü

gelecek tabletlerde

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play