Bild'den Türkler'e Euro 2008 sürprizi

Almanya'nın önemli gazetesi Bild, sitesinde Euro2008 boyunca açık kalacak Türkçe bir sayfa hazırladı

Bild'den Türkler'e Euro 2008 sürprizi
Bild.de üzerinden ulaşılan Türkçe sayfalar, Euro 2008 boyunca açık kalacak. Tıklayın...

Almanya'nın önde gelen günlük gazetelerinden Bild, Avrupa Şampiyonası süresince geçerli olmak üzere, internette "bild.de" adresinde Türkçe haberlerin yer aldığı bir sayfa açtı.

"Avrupa Şampiyonası süresince bild.de şimdi Türkçe" başlığıyla açılan sayfada, önemli spor ve magazin haberleri yayınlanıyor.

Euro 2008 Avrupa Şampiyonası'ndan haberlere geniş şekilde yer verilen sayfada, "Tebrikler bild.de" başlığıyla Türklerin söz konusu sayfayla ilgili olumlu görüşlerine de bir video görüntüsüyle yer verildi.

Türkçe sayfa açma fikri güzel bir fikir olsa da, Bild gibi önemli bir gazetenin internet sitesinden beklenmeyecek hatalar da hemen göze çarpıyor. Bu hataların başında ise yapılan imla hataları geliyor. Türk milli takımının İsviçre zaferi sonrasında açılan manşette yazan "Fatihin arslanari" cümlesi de bunun en güzel kanıtı.

Türkçe sayfalara ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Güncelleme: Türkçe sayfalarda yer alan "Fatihin arslanari" cümlesi, haberimizin yayına girmesinden kısa bir süre sonra düzeltildi...
chip.com.tr - AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bizim ülkemizde Türkler Türkçeyi ne kadar iyi kullanıyorlar ki elin Almanlarını hemen eleştiriyorsunuz. İlk önce Türklere Türkçeyi öğretmek gerekiyor.

ah birde site linkindeki tuerkce yi duzeltseler tam olacak

bakıyorlar reyting iyise devam edecekler yoksa kapatacaklar

"ah birde site linkindeki tuerkce yi duzeltseler tam olacak" sanmam. Almanlar kendi dillerindeki ü'yü ö'yü bile ue, oe olarak yazıyor.

kaspersky nedense forbidden yazısını yapıştırdı sayfaya...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play