Bing cephesinden Google'ı kızdıracak sözler!

Bing cephesinden gelen iddialı Google açıklaması, internet devi Google'ı çok kızdıracak...

  • Gökay Özbudak
Google'ın zamanı geçiyor mu?
Bing'in de aramalarda önemli bir yeri bulunuyor...

Arama motorları arasında basamakları yavaş yavaş tırmanan Bing, yeni nesil arama motoru olduğunu içerdiği özellikleriyle de kulllanıcıya göstermek istiyor. Halen arama motoru piyasasının büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Google'ın arama modelinin artık tükenmeye başladığını belirten Bing'den Stefan Weitz, Huffington Post'a şunları söyledi; "Aramanın kendisi 12 yıldır değişmedi. Geleneksel arama tükeniyor. Aramanın asıl kavramı sayfalardaki yazılara ve bağıntılara bakmak, bu şeyler artık pek işe yaramıyor."

Bing'in kullanıcılara daha rahat ve çabuk sonuçlar vermek için çalıştığını belirten Wietz, Facebook'un "beğen" sisteminden de yararlanacaklarını açıkladı. Bu hafta itibariyle Bing'den arama yapan Facebook kullanıcılarının "beğendikleri" siteler arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak; "Gezegenin her metre karesini haritaladık ve binaların nerede olduklarını, insanların kimler olduklarını, insanların neyle uğraştıklarını biliyoruz - kelimenin tam anlamıyla dünyadaki her şey için bir modelimiz var."

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

çok değil 5-8 yıl sonra bing liderliğe ele geçirir.

size abi diyebilir miyim?

Tribüne oynama Microsoft bırak bu işleri,bing ne ya google varken...

Beğen tuşundan google da bahsetmişti diye hatırlıyorum.

zorla kullandırmaya başlattılar beni resmen az sövmedim herşeyin içinden çıkıyor, zamanla baktım yararlı oluyor, gerçekten klasik aramadan üstün yönleri var

Bing gelişen bir arama motoru. Ancak Google'a laf sokmaya çalışacağına Google'ı nasıl yakalayacağını düşünmesi gerekirdi. Dünyadaki her şeyin modeline sahip olabilirsiniz fakat o modeli kullanamadıktan sonra anca söylenirsiniz...

google'ın kendi +1 butonu var facebook'la alakası yok. zaten google'ın facebook'la arası yok. bence bing yolun başında. kendini geliştirebilir. ama google da arkadan gelene bön bön bakacak değil. oda arama motoru üzererinde yenilikler yapacak, örümcekleri geliştirecektir diye düşünüyorum. google'ın bing'i pek taktığını da sanmıyorum. çünkü ha deyince olduğu yere gelmedi. bing'den çok daha fazla tecrübesi var.

Windows 7 kullanıyorum, Windows Telefon kullanıyorum ama Bing kusura bakmasın hiç ama hiç bir şey bulamıyor, Google'un rakibi bile değil, olamaz da... Google = Leb demeden leblebiyi bulan intenete eşdeğer bir araç... Bing = Önündeki leblebi önüne kadar itildiği halde hiç bir şey farkedemeyen tuhaf bir şey, şey diyorum, araç da diyemiyorum, araç dediğin şey bir işe yarayandır... Google yok ise internetin anlamı yok gibi hissediyoruz. Google bu işin ilmini yaptı, benzerlerinin kat kat üzerinde gidiyor ve ara gittikçe daha da çok açılıyor.

Stefan Weitz, Huffington Post'a şunları söyledi; "Aramanın kendisi 12 yıldır değişmedi. Geleneksel arama tükeniyor.
----------------------------------------------------------------
dediği doğru 12 sene önce msn search yahoo arama yapıyordum yöntem aynı idi şimdi google ile arama yapıyorum aynı aradığım kelimelerin site içeriğinin dört bir yanında gelişi güzel görmekten bıktım bu yöntem ile istediğimiz sonuca ulaşmayız

son olarak bazılarınız hemen yumurtlayacaktır; peki madem aynı yöntem ise sonuç neden değişik diye.

yahoo msn search`ı buhar motorlu mersedes google`ı ise buhar motorlu ferrari olarak düşünün!

facebooktan nefret eden benim gibi garibanları internetten kaçırtacaklar anlaşılan. tvde magazin programlarının her kanalı sarması gibi facebook da internette her siteye bulaştı. benim "özel hayatım" ın özel kalmasını istiyorum. değil bing bunu google yapsa google'a laflar dizerim.

Intenret dunyasi buyuk bir gaflet icindedir. En cok begenilen sey dogru degil, sadece encok begenilendir. Dogru bilgiye ulasmanin kesinlikle imkansiz oldugu, magazinsel bir hayat tarzini dayatmakta israrlilar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost