Bir dönemin yıldızı Google Video kapanıyor mu

Google Video ve bazı Google hizmetleri krize kurban gidiyor. İşte internet devinden radikal kararlar

  • Ümit Öncel
Bir dönemin yıldızı Google Video kapanıyor mu
Listenin başında YouTube'ün rakibi Google Video yer alıyor.

Pek çok kişi Google'ın sunduğu farklı internet hizmetlerinden yararlanıyor. Fakat görünüşe göre Google bu hizmetlerin bazılarında hedeflendiği başarıya ulaşamadı. Firmanın yaptığı bir açıklamada beklentilerin altında kalan bazı hizmetlerinin devam ettirmeyeceklerini belirtildi.

Google şu anda tüm hizmetlerini gözden geçirme aşamasında ve hangi hizmetlerinin sona erdirileceğini tespit etmeye başladı bile. İlk izlenimler Google Video, Google Katalog Arama ve Google Notebook hizmetlerinin listenin başında yer aldığını gösteriyor.

Google blog'larında yer alan açıklamalarda kullanıcıların bu hizmetleri kullanmaya devam edebileceği de söyleniyor. Google şu an için sadece sürdürülemeyecek bu hizmetlere destek vermeyecek ama örneğin Google Notebook kullanıcıları eski notlarını kaybetmeyecek ve yeni notlar almaya devam edebilecekler. Fakat Google artık bu hizmetleri iyileştirmek için ek bir çaba sarf etmeyecek.

Diğer yandan Google Video için durum biraz farklı. Google'a ait YouTube'un da rakibi olan Google Video'daki hiçbir içerik silinmeyecek ama yeni içerik eklemek çok yakında artık mümkün olmayacak. Böylece Google'ın kendi içerisindeki video paylaşım rekabeti de sona ermiş olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

eee her tarafa bir kol attı illaki bir taraftan açık verecekti...

benim bildiğim youtube ta google ın kapasınlar birinden birini diğeriyle devam etsinler

google video dershane gibi ders videosu birde eski türk filmleri kaynıyor normaldir birde youtube gibi popüler yapamadılar genelde dershane gibi bütün ders dinlemek isteyenler orda bide şikayet butonu var kapanma riski yok millet memnundu ama neyse

Google video çok iyiydi ya. Youtube, dailimotion, metacafe, kendi ve daha bir sürü siteyi arayıp yaygın içerik veriyordu. Böyle bir şey olmasına rağmen görünümen kaybediyor, kullanırken bir sorun yok ama işte kişinin Google Videoyu anlaması için zaman gerekiyor.

yav ne krizmiş bunları bile vurdu

pühh kaç gündür video yollamaya çalışıyorum nette bakmadığım yöntem kalmadı meğerse yeni video alım işlemini demekki durdurdu.

Sen de yorum yaz