Black Ops 2'den 24 saatte rekor!

Yılın belki de en çok beklenen oyunundan, sadece 24 saatte akıl almaz bir rekor geldi...

  • Ertuğrul Süngü
Black Ops 2'den 24 saatte rekor!

Sessiz bir yaz döneminin daha ardından, oyun sektöründe büyük hareketlenmeler görülmeye başlandı. Özellikle Avrupa'nın ve Amerika'nın yaklaşan tatil sezonlarını hedefleyen firmalar, yine yılın son çeyreğinde bombalarını bir bir patlatıyorlar.

Büyük bir oyun kitlesine sahip olan Call of Duty ise, yeni oyunu Black Ops II ile hayranlarının karşısına bundan birkaç gün önce çıkmış bulunuyor. Hem Soğuk Savaş döneminde, hem de 2025 yılı gibi füturistik bir zaman döneminde geçen iki farklı konuyu ele alan yapım, çıktığı gün itibariyle tüm dünyayı sallamayı başardı.

Call of Duty: Black Ops II için hesaplanan satış geliri, sadece 24 saat içerisinde 500 milyon dolar olarak belirlendi. Activision'nun CEO'su Boby Kotick ise yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu; "Sadece ilk gün satışlarımızla, dünya çapında yarım milyon dolardan fazla ciro elde ettik. Yaptığımız hesaplara göre Call of Duty dört yıldır, çıkış günü en çok satış yapan eğlence ürünü konumunda."

Microsoft'un büyük hasılat yapan ve 220 milyon dolarlık ilk gün satışına sahip Halo 4'ünü çoktan geride bırakan Call of Duty: Black Ops II, bakalım ilerleyen günlerde ne şekilde indirilebilir içeriklerle oyun severleri kendisine bağlamaya devam edecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

nabak panpa inanak mı? şaka bir yana call of duty serisi mw (cod4) ile büyük sıçrama gerçekleştirdi o zamandan beri bir numaralar...

Halo 4 le COD'u kıyaslamak çok mantıksız biri sadece bir konsola hitap ederken COD bütün platformlara hitap ediyor. Bu yüzden o kadar hasılat yapması anormal değil.

korsan olmasa 4 katına cıkardı tahminimce ama muhteşem oyun basit modda oynadım 1 gün sürdü cok muhteşem olmuş gerçektende

Oyun bence süper indirmeye başlayacağım. Yalnız bir abimden yorum aldım. Oyunun son sürümü olduğundan dolayı hiç güzel yapamamışlar dedi. Ama deneyeceğim. :)

bence beklentileri karşılayamadı

biri de torrente koyaydı :D

Parayı kırdılar. Ne olurdu şunlarıda korsan oynayabilseydik adamlar o paralarla bizim cebimizden para çekiyolar gidip gazzeye bomba atıyolar bir dünya şey :/ yazık

"Call of Duty: Black Ops II için hesaplanan satış geliri, sadece 24 saat içerisinde 500 milyon dolar olarak belirlendi." Bir de korsan diye aglamazlar mi?

İnşallah ilk black ups gibi olmaz. seneryo süperdi herşey güzel fakat şu ana ekranda çok konuşması sıkıyordu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play