Bluetooth 4.0'a nihayet onay çıktı!

Ceplerin vazgeçilmez özelliği Bluetooth, 4.0 sürümüyle bomba gibi geliyor. İşte yeni Bluetooth...

  • Ümit Öncel
Bluetooth 4.0'a nihayet onay çıktı!
Bluetooth 4.0 yolda!

İlk olarak 2009 yılında Bluetooth Special Interest Group (SIG) tarafından duyurulan Bluetooth 4.0 için devam eden testler sonucunda nihayet resmi onay çıktı. Resmi açıklaması Bluetooth SIG'in yöneticisi Mike Foley tarafından gerçekleştirilen Bluetooth 4.0'un en önemli özellikleri daha az enerji tüketiyor olması ve özellikle kısa mesafelerde çok hızlı veri transferi gerçekleştirebiliyor olması.

Bluetooth 4.0'ın ilk olarak saatler, akıllı kronometreler ve adım ölçer gibi, ince pil ile çalışan cihazlarda kullanılması hedefleniyor. Akıllı telefonlar ve diz üstü bilgisayarların Bluetooth 4.0 ile tanışması ise biraz daha zaman alacak. Düşük enerji tüketimi ayrıca yeni nesil Bluetooth'un dijital fotoğraf makineleri ve kameralar da kullanılmasını da mümkün kılacak. Bluetooth 4.0'ın nasıl bir takvim içerisinde tüm bu cihazlarda yaygınlaşacağı ise aralarında Microsoft, Lenovo, Motorola, Intel ve Nokia gibi devlerin de bulunduğu Bluetooth SIG'in 13 bini aşkın üyesi tarafından belirlenecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

buna destek verinceye kadar direck wifi ye destek verselerdi evdede wifi kullanırdık

gerçektenten yeterli bir hız ve özellik getirmediyse hiç gerek yok 3.0 la idare ederiz biz şimdilik tabi yeniliğe her zaman açık olduğumuzuda vurgulamak isterim tabi.

Sen de yorum yaz