Borland geliştirme araçlarını bırakıyor!

Yazılım geliştirme araçları sunan Borland, bünyesindeki CodeGear'ı sattı.

Borland geliştirme araçlarını bırakıyor!
Borland, Delphi'ye veda ediyor.

Borland firmasının yazılım geliştirme grubu Codegear 23 milyon dolara satıldı.

Başta Delphi olmak üzere C++, C# ve Java gibi pek çok programlama dili için geliştirme araçları sunan Codegear'ın satıldığı açıklandı.

Borland'ın Microsoft karşısında yeterli başarıyı gösterememesi ve pazar payının eskisine oranla düşmesi satış nedenleri arasında.

Borland bünyesindeki Codegear grubunu 23 milyon dolar karşılığında Embarcadero Technologies'e devretmeyi kabul etmiş bulunuyor.

Ongun Batuhan Altan

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

iimi olacak kötü mü olacak zamanla anlaşılır

Evet gerçekten pazar payı düşmüştü

delphi zaten bitmişti

ucuza gitmiş

yazık gerçekten..
bir zamanların şahlanan atı şu anda satıldı.. gerçi 2006 yılında microsoft, borland ın hisselerini satın alarak desteği bitirmişti. codegear ise yola devam etmek ve ide leri geliştirmek için kurulmuştu. sonunda onu da sattı borland.
tebrikler microsoft bir zamanlar en büyük ide yazan şirketi sindirdin. başarılarının devamını diliyoruz ms.

Delpi denen rezalet artık bitti ya artık daha ne isterim.Bizim gibi 3.dünya ülkelerinin kullandığı bir dildi zaten.Oh be...
Microsoft iyi etti bence..

Piyasaya bir bakın veritabanı yazılımlarının %99'u delphi ile yazılmıştır. muhasebeciler programı vs. Veritabanında delphi çok kolaylıklar sağlıyor. dbms de delphiyi tek geçerim..

arkadaşım delphi nin neresi rezalet söylermisin bana. 7 yıl delphi ile profesyonel projelere katıldım. ne kadar güçlü bir dil olduğunu ancak yazarak anlarsın. delphi bir idol dür. sadece borland ın ticari zakasının ms kadar çalışmamasından dolayı .net e karşılık delphi yi daha da güçlendirmedi. java bunu yıllar önce yaptı. borland bu konuda geç kalınca bazı şeyler kaçınılmaz oldu. 2000 li yıllarda uygulamaların hemen hemen %80-85 i delphi ile yazıldı senin bundan haberin varmı?

kesinlikle delphinin geleceği .net framework ve visual studio ile zaten bitmişti. ms tabanlı işletim sisteminde visual studio gibi ödül üstüne ödül alan bir rakibiniz varsa çok bile dayandılar diyebilirim. bence linuz üzerine daha çok eğilerek cross-platformu amaçlayan yeni bir açılım getirmeleri gerekirdi.

delphinin bittiğini söylemek acele bir karar olur bence. Embarcadero Technologies ticari anlamda daha zekice davranırsa çok ucuza kalite bir mal kapmış diyebiliriz. delphi 2007 çok güçlü bir yazılmım geliştirme aracı, microsoftun tekelci yapısının ve parasal gücünün bir sonucudur bu yenilgi gibi görünen durum

Evet delphi gercekten berbatti.igrenc bir syntaxa sahipti.Durmadan begin -end begin -end.Muhasebe programi,stok programi gibi programlarda cok kullanilirdi.Kullananlar durmadan component arardi piyasa birbirine benzeyen birsuru programla dolardi.Piyasaya yeni soluk gelecek olmasi iyidir.

SEVİNİN SANKİ DUSMAN DELPHI, GORCEKSİNİZ NASIL MS. TEKELİKLER YAPACAK SORUMULECEK PİYASA ARTIK. DELPHİ KADAR DUZENLİ BİR DİL VARMIYDI BE .

ben delphi hakkında kötü yazı yazıp beğenmeyen arkadaşları kınıyorum, fazla değil biraz programcılıktan anlayan herkes dehpli hakkında bu tip kelimeler kullanmaz, bence demiyorum DELPHİ bir idoldür, milyon dolarlık çok büyük projeler delphi ile yazılmıştır, önemli olan neyi ne kadar iyi bildiğin kullandığındır,

12 SENE DELPHI + 5 YILDIR DA VS.NET KULLANANVE SAYISIZ PROJEYE IMZA ATMIS BIRISI OLARAK KARSILASTIRMANIN GEREKSİZ OLDUGUNU DUSUNUYORUM, ONEMLI OLAN NE KULLANDIGIN DEGIL, NEYI NASIL KULLANDIGINDIR

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir