PC kullanıcıları; bu 7 hatayı yapmayın!

Bir bilgisayar ve Windows kullanıcısı iseniz, bu 7 şeyi yapmamaya mutlaka dikkat edin!

Kayıt defteri temizliği

Kayıt defteri temizliği

Kayıt defteri temizliği

Kayıt defterini temizlemenin sisteminizi yavaşlattığı, ne yazık ki çoğunlukla bir efsane. Hatta bunu yapmanız sisteminizin yavaşlamasına veya farklı sorunların baş göstermesine neden olabilir.

Çok fazla disk birleştirme

Windows, arka planda diskinizi otomatik olarak birleştirdiğinden, çoğunlukla bunu kendiniz yapmanıza gerek yoktur. Mekanik sabit diskinizi sadece yüzde 5-10'un üzerinde parçalanması halinde birleştirmelisiniz.

Bilgisayarı baştan başlatmamak

Windows'lu PC'niz herhangi bir sebep olmaksızın garip davranmaya başladığında, ilk önce onu yeniden başlatmayı deneyin. Yavaşlıklardan internet ve Wi-Fi sorunlarına birçok hatanın, PC'nizi yeniden başlatarak çözülebildiği biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Kayıt defterini temizlemenin sisteminizi "yavaşlattığı", ne yazık ki çoğunlukla bir efsane. Hatta bunu yapmanız sisteminizin "yavaşlamasına" veya farklı sorunların baş göstermesine neden olabilir. Soru:Yazar burada ne demek istemiş?

@28 Şub 2014 01:03 kendi söylediğini kendisi yalanlamış

Ben yardimci bir programla temizledim bunu denemeyin bence birdaha pc yi acamadim dogal olarak format gerektirdi isletim sisteminin kalbi bence bu :)

''Kayıt defterini temizlemenin sisteminizi "yavaşlattığı", ne yazık ki çoğunlukla bir efsane. Hatta bunu yapmanız sisteminizin "yavaşlamasına" veya farklı sorunların baş göstermesine neden olabilir. Soru:Yazar burada ne demek istemiş?'' Arkadaşa katılıyorum. Şimdi ne yapalım, kayıt defterini temizleyelim mi temizlemeyelim mi ? Sistem temizlersek mi yavaşlar temizlemesek mi ? Neyse yazı geç saatte yayınlanmış sabah düzeltilir her halde...

Ccleaner iyidir ayrica youruninstaller buda kesinlikle bilgisayarda olmasi gereken softlarfan

Kayıt defterini temizlemenin sisteminizi "yavaşlattığı", ne yazık ki çoğunlukla bir efsane. Hatta bunu yapma"ma"nız sisteminizin "yavaşlamasına" veya farklı sorunların baş göstermesine neden olabilir. Doğrusu bu olmalı ama yazar tam tersini de söylemiş olabilir. Yazının düzeltilmesi gerekiyor. Backup almayan kayıt defteri düzenleyiciler kullanmayın! İyi bir kayıt defteri düzenleyicisi her düzenlemeden önce mutlaka backup alır... <Cleverman>

Şu kayıt defteri konusunu açıklığa kavuşturursanız sevinirim. Bunca yoruma rağmen düzeltme yapmıyorsunuz. Edit tuşu mu yok diye şüpheleniyorum açıkçası. :)

her zaman ki gibi yine yararlı, öğretici ve eğitici bir yazı olmuş . teşekkürler...

ARKADAŞLAR BURDAN SÖYLEYECEĞİM ŞU Kİ BANA KATILANLAR OLACAKTIR BELKİ KATILMAYANLARDA AMA ; kayıt defterini temizlemek için her programı kullanmamalıyız yada kullanınca karşılaştığımız kötü sonuçlarda bu programları suçlamayalım . Bu programlarda içlerinde işini yıllardır yapan firmalar var. örneğin; IOBIT firması asc v7.2 sürümüne kadar gelmiş bulunmakta ve ben pc me format atmayan bir insan oldum tabiki bu programların ayarlarını doğru yapılandırırsak iyi bir verim alabiliriz. Bu programlar blgisayar bilgisi ister sadece kurup kullanmak olmaz. ayarlarla oynamak her şeyi yapmak gerekir . Yani hayat sadece yaşadıklarımızdan ibaret değil . Bir şeyle karşılaşıyorsak bu onun yüzde 100 doğru olduğunu kanıtlamaz . Her zaman bir şey kullanırken mutlaka ondan daha iyisi olduğunu unutmayalım . sÖYLEDİKLERİM optimizasyon programlarına sövenlere gelsin sadece .

@conviction Özel bir bilgi gerektirdiğini düşünmüyorum. Aslında bir işletim sistemi kullanıcıya sormadan periyodik biçimde kayıt defterini otomatik olarak optimize etmelidir.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir