Bu gömleği hiç yıkamadan, 100 gün giyin!

Tam 100 gün boyunca hiç yıkamadan giyebileceğiniz, kokmayan, kirlenmeyen bir gömleğe ne dersiniz?

Bu gömleği hiç yıkamadan, 100 gün giyin!

Wool&Prince'in yaratıcıları, yeni ürettikleri yün gömleklerini kırışmadan, kokmadan ve lekelenmeden günlerce giyebileceğinizi iddia ediyor. Kulağa saçma geliyor ama, neden olmasın?

Test edenler, günlerce giyilen Wool&Prince yün gömleklerin kuru temizlemeden daha yeni çıkmış gibi kaldığını ifade ediyorlar. Bir videoda Wool&Prince kurucusu "Mac" 100 gündür giydiği gömlek ile karşımıza çıkıyor. Gömleğin malzemesi iyi kalite yünden ve pek çok ısı, kırıştırma, pamuk içerikli "yeni yün teknolojisi"  işlemlerinden geçiyor.

Wool&Prince, gömleğin seri üretimine geçmek için bir süredir Kickstarter'da kampanya başlatmış durumda ve 30.000 dolar olarak koyduğu hedefini kat kat aşarak 300.000 doları geçti. 100 gün boyunca yıkanmayan bir gömlek fikri kulağa hoş gelse de, aylar sonra hijyen açısından insanın aklına bin bir türlü soru da gelmiyor değil...

Tigin Aray

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

o kadar beklemeye ne gerek var. makineye atmak çok da zor olmasa gerek

Askeriyede iyi gider

O parayla gömlek fabrikasını satın alırım :)

Haftada bir makineye atmak zor olmasa gerek . Hem de zaten diğer giysileri atmak zorundasınız bi gömleği atsanız nolur atmasaniz nolur. Mikrop da tutar o kir yumağı olur

Birkaç yıl sonra da materyalindeki kimbilir hangi kimyasal sebebiyle cilt kanseri yaptığı ortaya çıkar ve alan aldığıyla kalır. Allah eşyâya eskime ve kirlenme kânunu koyduysa bunun dışında olana tabiate aykırı olması sebebiyle şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

@06 May 2013 00:53 Mübarek bulundu,kaçın beyler.

para verirseniz giyerim derim :)

O kadar para vereceğime çamaşır makinesi alırım.

Böyle saçma sapan şeyler üretip milleti kazıklamaya bakıyorlar ya. Hayret ediyorum. Üzerine para versen giymem!

Üstüne nano kıllar yerleştiriliyor belirli açıda ve kirin kumaşa tutunmasını engelliyor. O yüzden de hijyen açısından bir sakıncası yok çünkü mikroplar tutunamıyorlar kumaşa. Bunun teknolojisini anlatan belgeseli izlemiştim. Gelecek bu yönde şekillenecek gibi. Kirlenmeyen, kokmayan, yanmayan kumaşlar. Aslında korkmaya hiç gerek yok, bir ton su israfından kurtulmuş, hergün deterjan kimyasallarına bulaşmaktan ve onlara bir ton para vermekten kurtulmuş ve elektrikten de tasarruf etmiş oluruz, yani doğayı korumuş oluruz. Tabi bu teknoloji kimya devlerinin ve beyazeşya devlerinin tekellerinin yarattığı baskıdan kurtulup da piyasada yaygınlaşabilirse.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir