Bu HTC'ler için Windows 10'u beklemeyin!

Windows Phone 8'in ilk dönemlerinin yıldız telefonu, Windows 10 Mobile trenini kaçırdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Bu telefonlar için Windows 10'u beklemeyin!

Windows Phone 8X ve 8SHTC'nin Windows Phone 8 için Eylül 2012'de piyasaya sürdüğü iki telefon idi. O zamanlar iki cihaz da Windows Phone'un öncüsü olarak anılmıştı ancak görünüşe bakılırsa ikisi de Windows 10 Mobile'a yükseltilmeyecek.

Bir Microsoft MVP'sinin sorusuna HTC'nin İngiltere takımından gelen cevap, Windows Phone 8X ile ilgili kötü haberi vermiş oldu. Yetkili, Windows Phone 8X için herhangi bir güncelleme yayınlamayı planlamadıklarını söyledi.

Yetkilinin cevabı gelecekteki bir güncelleme için açık kapı bırakıyor gibi görünse de, fazla ümitlenmemekte fayda var. Windows 10 Mobile'ın mevcut telefonlara dağıtılması an meselesi ve HTC'nin 8X'i yükseltmek gibi bir amacı olsaydı, firma en azından bunun planları dahilinde olduğunu söyleyebilirdi.

8S'in 4GB'lık depolama alanı Windows 10 Mobile'ın platform gereksinimlerinin gerisinde kaldığından bu cihaz için de ümit yok denebilir. Mevcut cihazların Windows 10 Mobile'a geçebilmesi için en az 8GB depolama alanına sahip olması gerekiyor.

Windows Phone 8X ve 8S 3 seneden eski telefonlar ve aslında HTC'nin bu telefonları yükseltmeyi planlamaması şaşırtıcı değil. Bununla birlikte Nisan'da HTC'nin yeni bir Windows telefonu için Microsoft'la yakın çalışma içinde olduğu söylenmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

YOKKKKKKK ARTIK ŞİMDİ BEN 8.1'E Mİ MAHKUM KALDIM

Windows pişmanlıktır. WP aldığım güne lanet olsun.

Microsoft ve HTC kendi bacaklarına sıkmaya devam ediyorlar. Bunca 8x kullanıcısının bir daha windows mobile veya HTC ye yaklaşacaklarını hiç sanmıyorum. En azından ben uzak duracağım.

@13 Ocak 2016 18:19 Windows sadece kendi cihazlarına ait güncellemeleri kendi dağıtacak. Diğer üreticilere sadece güncelleme imajlarını verecek, güncellemeyi cihaza verip vermemek üreticinin keyfine kalan bir şey olacak. Kısaca lumialar sistemin nexusları olacak. Bunlar güncelleme alırken diğerleri sudan sebeplerle güncelleme alamayacak. Görünen koy kılavuz istemez.

wp ölü doğmuş bir os... kim uğaşacak...

E zaten belli değilmiydi böyle olacağı.

3 senelik telefona güncelleme bekliyorsunuz bir de küfrediyorsunuz. 2 Yıllık Samsung Galaxy S4 'lere Android'in hiç bir güncellemesi gelmiyor kimse ağzını açmıyor...

@14 Ocak 2016 08:28 güncellemeyi vermeyen SAMSUNG... GOOGLE değil cahil...

@14 Ocak 2016 08:28 kardeşim bende telefonda her uygulamayı güncel olarak kullanabilsem bende derdim bu telefona verdiğim parayı hakkıyla aldım, amaan güncelleme gelmese nolur falan diye. ama bizde o da yok. whatsapp'a sesli arama veya mp3 gönderme nerdeyse 1 yıl sonra geldi. Aslında beni üzen noktası temmuz ayında geleceğini söylediler tam yayınlanacağı sırada bunu söylüyorlar. Donanımsal olarak Windows 10 destekliyor ve teknik önizleme sürümünü çalıştırıyor.

Sen de yorum yaz