Bulut depolama hizmeti Netdisk'e ilgi yoğun!

TTNet'in yeni çevrim içi depolama hizmetine ilgi yoğun oldu. Peki Netdisk tam olarak ne sunuyor?

Çevrim içi depolama hizmeti Netdisk'e ilgi yoğun!

TTNET'in bulut bilişim çözümleri kapsamında sunduğu yeni ürünü NETDİSK, hayatı kolaylaştıran ve dosyaların kaybolması gibi sorunları ortadan kaldıran özellikleri ve avantajlı fiyatlarıyla 10 binden fazla kullanıcı tarafından tercih edildi.

USB belleklerin, flash disklerin, harici disklerin ve bilgisayarların kaybolması, çalınması, arızalanması, önemli dosyaların zarar görmesi gibi birçok sorunu ortadan kaldıran NETDİSK, bilgisayar kullanıcılarının dosyalarını yedeklemelerine, internet üzerinden güvenle erişmelerine, kolay ve güvenli şekilde dosya paylaşmalarına imkân tanıyor.

Dünyada sunulan bulut bilişim çözümleri arasında en uygun fiyatlardan birine sahip NETDİSK'in farklı ihtiyaçlara özel olarak 1 GB, 50 GB ve SINIRSIZ kapasiteli olmak üzere 3 farklı paketi bulunuyor. TTNET, tüm müşterilerinin deneyimlemesi için NETDİSK 1 GB'ı ücretsiz olarak sunuyor. Bulut bilişimin ayrıcalıklarını deneyimlemek isteyen kullanıcılar NETDİSK 1 GB'ı tercih ederken, NETDİSK 50 GB, aylık vergiler dahil 4,99 TL'lik fiyatı ile daha çok ev kullanıcıları, genç profesyoneller ve öğrenciler tarafından kullanılıyor.

NETDİSK SINIRSIZ, aylık vergiler dâhil 9,99 TL'lik fiyatı ile çok fazla kişisel dosyası olan, birden fazla bilgisayara sahip ev kullanıcıları ve işyerleri tarafından tercih ediliyor. NETDİSK SINIRSIZ, mimarlık, reklam ajansları ve hukuk büroları gibi içeriğin değerli ve çok yoğun olduğu küçük büro tarzı çalışan yerlerde de ilgi çekiyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

1 gb ücretsiz belki ama 50 gb için kimse heleki ttnete o parayı vermemeli..
haberden ziyade daha çok reklam havası var ...burda..

TTnet'tin 16mb internete verdiği Upload hızı maksmm. 100 kb/s birde dalga geçer gibi Netdisk'e dosya upload edin diyor.

Dropbox'ın verdiği ücretsiz 2 GB alan varken kullanmam. Ama sınırsız alan için gayet iyi. Ama biraz daha uygun fiyatlar sunabilirdi(?) Sırf yerli firmayı(%49) desteklemek için kullanayım dedim ama bir bilgisayar uygulaması, bir tablet pc uygulaması olmadığı için tereddüt ediyorum. Tabiki birde cep uygulaması olmalı. Web üzerinden mümkün olsa da, yazılım üzerinden olması daha pratik oluyor. Ayrıca veri aktarım miktarını da azaltıyor.

tavsiye etmem. çok hantal bir sistem yapmışlar.

Sanırsam TTNET'in yaptığı en mantıklı hareket gerçi kullanmadığım için verdiği hizmetide nasıl yapıyor bilemiyeceğim.

1Mbit uplaod hızıyla artık nasıl yüklersiniz bilmiyorum.

türkiyenin en kötü internet sağlıyıcısı..şimdi online yedeklemek için uploded etmek gerekiyor ve türkiyede uploded hızı cok dusuk soruyorum ttnet zekilerine ben 5TB bilgilerimi yedeklemek istiyorum ve bu sizin verdiğiniz hızla kaç senede yedeklerim ?

peh bunun yerine Microsoft'un her Windows Live üyesi için bedava 25 GB alanlı SkyDrive hizmetini tercih ederim :P

çok komik, sen ilk önce uygun fiyata adım akıllı ve stabil bir bağlantı hızı ver ardından bulut bilişim için yeterli upload hızı ver. ardından bu hizmeti sun. sunduğun tarifelerle 50 gb veriyi upload etmek ne kadar sürüo onu bi hesaplayın gülrsiniz. olsa olsa bulut bilişmeme hizmeti olur bu :)

çok komik, sen ilk önce uygun fiyata adım akıllı ve stabil bir bağlantı hızı ver ardından bulut bilişim için yeterli upload hızı ver. ardından bu hizmeti sun. sunduğun tarifelerle 50 gb veriyi upload etmek ne kadar sürüo onu bi hesaplayın gülrsiniz. olsa olsa bulut bilişmeme hizmeti olur bu :)

Dropbox hem tüm internet kullanıcılarına bedava hem de 2GB. TTNET her zaman ki gibi daha önce piyasada olan hizmetlerin daha kötüsünü yapmış.

50gigabyte'ı bedava veren siteler varken bu kampanya biraz garip kaçıyor diye tahmin ediyorum

dropbox varken bunu nden kullanırlar anlamam.

Hotmail'e olan üyeliğimi seriye bağlarım (adsoyad1@hotmail.com) (adsoyad2@hotmail.com) sınırsız tane 25 GB depolama alanım olur. Ne diye vereyim ttnete 5 lira. Upload için ayrı bir bant açacaklar mıymış o 50 GB için.

Hotmail SkyDrive varken bunu kullanmak ne kadar doğru olur tartışılır.
Hızından bahsetmiyorum bile. 1 GB lik paketi denedim ve hızı vasattı :)

ne para verir ttnet e depolarım dosyaları nede başka bi yere ne diye özel dosyamı oraya buraya koyim ki alırım taşınır hdd mis gibi ohh ttnet e güvenemem hiç bi konuda

bırakın bu işleri millete hizmet sunmak ve markanıza saygınlık kazandırmak istiyorsanız milyon dolarlık reklam kampanyaları yerine internet fiyatlarını düşürün en iyi reklamı yapmış olursunuz her ay 60 tl ödemekten feleğimiz şaştı

aman benim gibi denemeye kalkmayın :)
3-5 kb lık dosyanın 3 saate gidemediğini görmek
dropbox da ise gb lık dosyanın sıkıntısız gittiğini görmek ağzınızı bozdurabiliyor :)

draps box buna on ceker birde gmail bunlara on ceker hotmailde veriyor
ttnet 1gbyt veriyormus cocuklar guler birde draps boxsa davediye gonderdigin herkiseden biri kabul ederse
250mbyt veriyor

Bu iş yapmaz. Boşa yatırım yapmasın bari ttnet.. İnternet fiyatlarını düşürsün bunun yerine :)

Dropbox u tavsiye ederim.uzun zamandır kullanıyoruz, hiç sıkıntı yaşamadık.

Ortalama 2-3 yıldır Dropbox kullanıyorum. 4 arkadaşımı da davet ettim, 3GB alanım var şu an. Programlarını da indirince bilgisayarınızda bulunan seçtiğiniz herhangi bir klasör ile senkronize oluyor. TTnet 1GB netdisk mi? TTnet bugün var yarın yok. Yarın sunucularına birşey olur bunların dosyalarım uçar gider. Sonra "Dosyalarınızı niye yedeklemediniz başka yere." der bide bunlar.

dropbox gibi kaliteli bir hizmet varken ttnet e mi kaldık ? :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play