Burrrn: Farklı bir CD yazma aracı!

Bu ücretsiz CD yazma aracını Nero ve benzerleriyle karıştırmayın, onun görevi çok farklı...

  • Ümit Öncel
FLAC dosyalarını kolayca CD'ye yazın
Burrrn sürükle bırak işlemleri de destekliyor.

Müzik severlerin büyük kısmının birinci tercihi olan MP3, ortalama %80 sıkıştırma sağladığı için özellikle dosyaları depolamak için büyük bir avantaja sahip. Fakat daha ciddi müzik severlerin tümü MP3'ü çok sevmiyorlar, çünkü dosya boyutunda %80 civarında sıkıştırma sağlamak adına ses kalitesini düşürebiliyor.

Hem kaliteyi korumak hem de %30 ile %50 arasında sıkıştırma sağlamayı tercih edenler çözümü FLAC'ta buluyorlar. Fakat sıra FLAC dosyalarından müzik CD'si (Audio CD) oluşturmaya geldiğinde doğru aracı bulmak pek kolay olmayabilir. Neyse ki sadece 2 MB'lık boyuta sahip Burrrn adlı ücretsiz bir araç bu konuda size yardımcı olabilir. Ama baştan uyaralım; yazılım henüz Beta aşamasında.

FLAC, WAV ve MP3'ün yanı sıra pek çok farklı ses dosyası formatını da destekleyen Burrrn ayrıca sizin için müzik parçalarına ait parçaların albüm ve sanatçı bilgilerini internetten arayıp bulduğunda dosyaya ekleyebiliyor.

Çok fazla sistem kaynağı kullanmayan, özellikle müzik parçalarını CD'ye yazmak için ücretsiz bir alternatif arıyorsanız Burrrn'ü şu adresten siz de deneyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çok kaliteli sistemler olmadıktan sonra mp3 ve flac arasındaki fark anlaşılamaz ve hatta audio cd arasındaki. Ben 64kb aac olarak kodluyorum iTunes'da, variable bitrate ve high efficiency açık, ortalama olarak 2mb tutuyor bir şarkı ve taşınabilir cihazlar için yeterli kalitede.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play