Canon: SLR kameralarla geçen 50 yıl!

Fotoğraf dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Canon'dan çok özel bir başarı hikayesi...

  • Selim Öztürk
SLR kameralarla geçen 50 yıl!

Fotoğraf devi Canon, 6 Ocak Salı günü, SLR pazarına girişinin 50. yılını kutladı. SLR kamera pazarının önde gelen isimlerinden Canon, şirket tarihindeki önemli bir kilometre taşı olan bu olayı görkemli bir kutlama ile duyurdu.

İlk tek mercekli refleks kameralarını 1959 yılında kullanıcılara sunan Canon, o günden bu yana 50 milyon adet SLR kamera satarak (ki bu 50 yıl içinde her saat 114 adet SLR satılması anlamına da geliyor) ulaşılması bir güç rekora imza atmayı başardı.

İlk SLR kamerasını 1959 yılının Mayıs ayında satışa sunan şirket, daha sonra 1987 yılındaki EOS serisiyle de adından sıkça söz ettirmeyi başardı ve Canon, geliştirdiği sayısız SLR'larıyla günümüzde en çok tercih edilen markaların başında yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

En cok tercih edilen markalarin basindami yer aliyor?
Vay be hehehe bizde yedik.

Şu ençok tercih edilen marka ibaresine gülen yorumcuya yazıyorum neresi komik diye !!! Bunda abes yada doğru olmayan birşey göremedim

peki size nikon d80 efsanesi desem :)

hayatını 7.2 mp'lik dandik sony lensli 200 liralık cybershot makineyle geçiren birisi için önde gelmez tabi canon :(

Canon tokyo merkezli.70 yıldan fazla kamera tipi lens(mercek) uretimi yapan tum dunyada saygınlıgı olan teknolojı bir teknoloji devi.sahsen tuketici olarakta beni asla yanıltmadı!..gulenlerin ve burgercegi goremeyenlerin nekadr teknolojiden bihaber ve espri anlayıslarının nekadar vahim oldugunu gozlemekteyim!..western88

arkadaş canon bu işin uzmanı değişmem onun ne sony'ye nede kodak'a......

Birçok slr makinaların sensörlerinin SONY olduğunu biliyormusunuz ?

:) işten gerçekten anlamayanların yorum yaptıgı fazla belli..
olay lenstedir.. fotograf kalitesine bakınca, ve çok ufak profesyoneller için öne çıkan detayları atlayınca, ve bu gibi yerlerde yorum yapanların da amatör ve ötesi oldugunu varsayarsak:) aynı seviyedeki tüm markalar birbirine çok denktir, yeni başlayan bir amatör olarak, en net bildigim şimdilik budur, tutamadım kendimi yaptım yorumu :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play