Casio W63CA Exilim: 8 Megapiksellik cep

Casio cep telefonu pazarına hızlı giriyor. Firmanın planlarında 8 Megapiksellik bir model de var.

Casio W63CA Exilim: 8 Megapiksel cep mi planlıyor?
Casio W63CA'nın model çizimleri: İlk Exilim cep telefonu mu?

Amerikan lisans ve onaylama otoritesi FCC Casio imzalı 8 Megapiksellik bir cep telefonunu onayladı. FCC model tanımlamasının yanında Hitachi ile işbirliğine işaret eden bir çizim de yayımladı. Casio W63CA, Exilim damgasıyla etiketlendi. Diğer teknik detaylar veya çıkış tarihi henüz belli değil.

Nokia arayı kapatıyor
Dedikodulara göre Nokia da 8 Megapiksellik bir cep telefonu üzerinde çalışıyor. İnternet haberlerine göre cihaz 2009 Şubatında çıkacak olan N-serisi kızaklı bir cep telefonu olacak. Burada da tek ipucu belirsiz bir patent çizimi.

Samsung önde
Samsung'da planlar biraz daha kesin: 8 Megapiksellik akıllı telefon i8510'un teknik detayları belli oldu ama resmen onaylanmadı. Piksel harikası 2,8 inçlik ekranın yanında HSDPA (7,2 MBit/s), FM radyo, hareket sensoru, WLAN ve 16 GB dâhili bellek de sunacak. Samsung çıkış tarihi konusunda herhangi bir bilgi vermiyor. Dedikodulara göre Samsung cihazı hafta sonu IFA'da tanıtacak.

Bilgi için:
Casio (Mersa Elektronik ve Teknolojik Ürünleri Ticareti A.Ş.) - 0212 454 9900

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

SAmsung un 8 mp telefonu su anda satısta

casio küçücük kol saatlerine dünya kadar özellik sığdırabilen bir japon elektronik dehası. bunun yanında fotograf makineleride çok kaliteli. cep telefonu pazarında aynı başarıyı gösterebilirmi bu tartışılır.
çünkü cep telefonu başarısı yarı yarıya donanım ve yazılımın birleşiminden oluştuğundan her iki bileşeninde uyumlu ve kaliteli olması gerekli. bu acı tecrübeyi sony, siemens, philips vs. birçok firma tecrübe etti.
ama casio nun başarılı olabileceğini hissediyorum.
bizde elektronik donanımları güçlü, kaliteli ve daha ucuz telefonlara sahip olabiliriz.
başarılar casio...

Sony Ericsson'u geçecek bir cep telefonu markası daha mı doğuyor ne:)
http://www.chip.com.tr/konu/Cep-telefonu-pazari-Kim-ne-kadar-satti_8459.html

En iyisi samsung...

en iyisi beko muhahahahaha...

casio başarılı olabilr diorum piyasada kamerları var çok kalıtelı inş telofonda da olur ama para ve nam nokia da var.. nokia da boş durmaz diyorum ama fiyatları kazık birde para hırsı için telonlara teker teker özelik koyarlar..

iş yapmaz piyasaya bukadar hakim firma varken , aynı özelliktek ve kalitedeki cihazları tasarımda dahil , ucuza vermek zorunda , burda hatırı sayılır bir indirimden bahsediyoruz yoksa aynı fiyat olursa gider nokia alırım işi şansa bırakmam.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir