Casper'dan masaüstünde reform

Masaüstü bilgisayarlar değişiyor... İşte Casper'dan dizüstü gibi bir masaüstü bilgisayar...

Casper'dan masaüstünde reform

Casper'dan ION platformunu temel alan yeni nettop çözümü MiniPC geliyor. Taşınılabilir sistemlerden sonra şimdi de masaüstünü hedef alan ilk nettop ürününü teknoloji severlerin beğenisine sunan Casper bu ürünle piyasanın en küçük hacimli nettop PC ürününü çıkarmış oldu. Casper MiniPC, oturma odalarında HD TV'lerin yanında medya bilgisayarı olarak kullanılmayı hedefleyerek meraklı bakışları üzerine çekmeyi başarıyor.

Çok ince bir nettop olması itibariyle masaüstü bilgisayarlardaki yer problemini performansından ödün vermeden ortadan kaldıran MiniPC, görüntüsüyle benzerlerinden farklı bir duruş sergiliyor. Oldukça kompakt ve kare bir forma sahip olan Casper MiniPC, LCD'YE bağlanarak televizyonu bilgisayar ekranı gibi kullanabilme özelliği ile kullanıcısına yanlızca masaüstünüzde değil her yerde yeni deneyimler yaşatıyor.

Fonksiyonelliğe ve görüntüye önem veren teknoloji sevenlerin yeni alternatifi Casper MiniPC, performasıyla da dikkat çekiyor. ION platformu kapsamında GeForce 9400 IGP yonga setinin kullanıldığı ve 1.6GHz'de çalışan, Intel Atom 230 işlemcisinin güç verdiği sistem, 1-3 GB sistem belleği seçeneğine ve 160-320 GB sabit disk seçeneğine sahip. Kablosuz ağ desteğiyle de masaüstünde gereksiz kablolardan kurtulmuş temiz bir çalışma ortamı oluşturulmasına imkan tanıyor.

Casper MiniPC' nin Casper 19" W LCD, Logitec Kablosuz Klavye ve optik mouse dahil fiyatı 459 Dolar ile 549$+KDV aralığında. NOD 32 Antivirüs, Antispam ve Firewall programı ise hediye.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

tek kelime ile yorumluyorum ge rek siz!

Casper bu alanda kendini kanıtlamış bir markahaline gelmiştir.Şahsen ben Casper kullanıcısıyım ve gayet memnunum bilgisayar düşünenlere öneririm...

Bunu alacağıma gider Mac mini alırım zaten Mac miniden çalma yenilikçi birşey göremedim ben doğrusu bunu alacağıma macmini alıp MAc os'un keyfini çıkarırım on numarada media center olarak kullanırım :D.

Bu tarz bir PC alacaksam Mac mini gibi işin hakkını veren bir marka almayı tercih ederim. Aksi halde kendi PC mi kendim toplarım, kolay kolay güvenmem markaya. Örnek vermek gerekirse donanımındaki ram'lerin kaç mghz olduğundan cl zamanlamasına kadar her özelliğini bilmek isterim, sabit diskin tampon belleği, rpm' si kaç , doğal çalışma sıcaklığı kaç derece , gürültü oranı vs... 50 TL'ye ayakkabı alırken bile her ayrıntısına bakarken 500$ a aldığım bir PC'nin her özelliğini bilmek ve hatta kendim seçmek dada mantıklı.

"gereksiz kablolardan kurtulmuş temiz bir çalışma ortamı oluşturulmasına imkan tanıyor."

-Monitör kablosu,güç kabloları(x2)bunların olduğunu unutmamak gerek.Bence tamamı ile birleşik bir ürün olsa idi o zaman kablo miktarı sadece 1x güç kablosuna düşerdi. Saygılar...

sadece görsellik (oda olsa bari) ve ürün satarken sadece işlemci ve HDD den bahseden sattıktan sonra arkasına bile bakmayan bakarsa da üslup sahibi olmayan mesai bitse de gitsek düşüncesiyle bilgisayar arızalarını yüksek voltaja bağlayan Türkiye'nin Prestiji:)))

mac mini taklidi yanından bile geçmez

Ölü yatırım bana kalırsa. Bir ara Vestel nete girmek ve film izlemek için bir bilgisayar çıkarmış ve kısa sürede insanlar aldıklarına pişman olmuştu. Bu da onun gibi gereksiz bir şey işte.

yemişim mac minisini benim kendi insanım kazansın casper alırım

Bu kasaları 2 yıl önce Çin`de görmüştüm,o zaman başka bir firma vardı,o bu ürünleri getirmeyi düşünüyordu ülkeye,bizim piyasaya ne zaman gelir derken,ilk vestel getirdi,şimdide casper...Atom işlemci ne işime yarayacak bilmem,ama basit işlemler için ofis bilgisayari olur
Mac ile karşılaştırmakta abesle iştigal,hem fiyat,hem işlemci yapısı ve donanım olarak.Kaldıki MAC lerde RGB renkli monitör olmaz genelde,fiyatı buda etkiler

Macten taklit diyen arkadaşlara,Mac`ler ne işlemci kullanıyor? :) Körü körüne savunmayın herşeyi,bunun kapasitesi bu,fiyatıda yarı yarıya

bence casperın kıpırdanısları saygıya sayan biraz da o kazansın

Apple ve onu taklit etmeye çalışanlar (Vestel ve Casper)... O iki firmaya günahımı bile vermem.

"Casper bu alanda kendini kanıtlamış bir markahaline gelmiştir.Şahsen ben Casper kullanıcısıyım ve gayet memnunum bilgisayar düşünenlere öneririm..."

Tavsiye için teşekkürler. Paramı böyle uyduruk bir markaya harcayacağıma, gider bir iMac alır keyfime bakarım. Windows kurulumu da cabası.

yerli malı kullanın keyfinize bakın

kullanmadan yorum yapmayın 1 2 model sorunlu diye tutup bütün markayı kötülemeyin

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir