Cep telefonuna hiç bitmeyen şarj!!

iPhone için özel olarak geliştirilen ve Apple Lisanslı bu ürün hayal değil, Türkiye'de satışta...

Alternatif enerjili elektronik cihazlar üreten Novothink'in, iPhone için özel olarak geliştirdiği ve Apple lisanslı ilk güneş enerjisi ile şarj etme özelliği olan taşıma kılıfı Surge'i pazara sunduğunu duyurdu.

Güneş enerjisi ile çalışan hibrid şarj aleti/taşıma kılıfı, iPhone kullanıcılarının iPhone'larını taşırken güneş olan her yerde cihazlarını şarj edebilmelerini mümkün kılıyor. Cihaz ayrıca florasan ışığında da kendini şarj etme özelliğine sahip. iPhone 3G ve 3GS uyumlu Surge kılıfları Haziran ayı itbari ile Türkiye'de Türkcell Flagship Store'larda (Kanyon,Capitol ve Bağdat Caddesi) satışa sunuldu...

Son teknoloji Solar Panel teknolojisini, ince, şık ve ergonomik tasarımla bir araya getireren Novothink'in lisanslı Surge şarj aleti/taşıma kılıfı benzersiz ve hem rahat hem de çevreye dost bir şarj etme çözümü sunuyor. Apple iPod'lar artık etkin ve verimli bir şekilde güneşin altında nerede olunursa olunsun şarj edilebiliyor: Tek yapılması gereken telefonlarının Surge'e takılmış olması. Kullanıcılar dilerlerse koşarken, yürürken, bisiklete binerken, güneşlenirken bile iPod'larını şarj edebiliyor. Bu yenilikçi cihaz özellikle plajlarda, kamp yaparken ya da seyahatlerde kullanım için tasarlandı.

İşte özellikleri ve fiyatı

Güneş enerjisi ile şarjı sağlayan solar paneller içeren özel tasarımlı şarj aleti/taşıma kılıfının yanısıra, Surge USB 2.0 kablosu da içeriyor. Bu kablo standart USB portları ile uyumlu ve yüksek kapasiteli şarj etme ve veri alışverişi yapmayı mümkün kılıyor. iPhone 3G ve 3G S kullanımına yönelik güneş enerjisi ihtiyacını hesaplamak için Novothink, kullanıcıları www.novothink.com'da yer alan, ücretsiz Solar Planlayıcı'yı kullanmaya davet ediyor.

Novothink Başkanı Ian Dorfman konuya ilişkin açıklamasında, "Surge solar panel teknolojisini günlük yaşama dahil etme yolunda atılan büyük bir adım. Yalnızca yüksek düzeyde fonksiyonel olmakla kalmayan aynı zamanda da ekonom ik olan, çevreye duyarlı bir mobil çözüm sunduğumuz için inanılmaz gururluyuz." dedi.

Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan Surge'ler 100 USD + KDV fiyatı ile Kanyon, Capitol Alışveriş Merkezi ve Bağdat Caddesinde bulunan Turkcell satış mağazalarında satışa sunuldu.

İşte teknik detaylar

Güneş paneli
• Güneş paneli, sürekli olarak güneş enerjisi ile şarj imkanı sağlar
• Özel tasarım ve mühendislik çalışmaları sonucu üretilen güneş panelleri, tam güneş altında 100 mAh'de 5.5 Voltluk enerji sağlar
• 2 saat boyunca doğrudan güneş ile temas 3G ağı üzerinde 30 dakikalık konuşma süresi ya da 2G ağında 60 dakikalık konuşma süresi sağlar

Batarya
• Entegre, şarj edilebilir 1320 mAh 3.7 V lityum-iyon polimer batarya iPhone 3G'nin kapasitesinin %105'ini sunar
• Gelişmiş lityum-iyon polimer batarya hücresi teknolojisi aşırı yükleme riskini ortadan kaldırır

USB
• Özel mühendislik ürünü USB 2.0 kablosu yüksek kapasiteli şarj etme ve veri alışverişine imkan sağlar
• USB kablosu ile, iPhone 3G ya da iPhone 3GS'i kılıfından çıkarmadan iTunes uygulaması açılabilir ve senkronize edilebilir
• Standart USB şarj girişleri ile uyumludur

Genel
• Optimize edilmiş güç yönetim sistemi iPhone 3G ya da iPhone 3GS'in iç bataryasının sürekli şarj olmasını sağlar
• Dayanıklı, hafif ve sert dış yüzey; yumuşak dokunuşlu yan sap bölümleri
• Entegre 4 LED batarya durum göstergesi
• Apple sertifikalı yerleşik 30-pin konektör
• iPhone 3G ve iPhone 3G S ile uyumludur

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Apple iPhone'un açıklarını tasarım olarak düzeltmeyi bırakıp yamayla kapatıyor...
iPhone 3G ve öncesi tam bir fiyasko bence.. Az kullananların pili 1 günde biter - çok kullananlar ise yarı yolda kalır, ankesörlü telefona koşar...

Haha - bir de güneş enerjisi ile şarj etme imkanı sunmuşlar - bir masraf daha... Çok basit telefonlarda - LG ve Samsung'un düşük modellerinde - bu özellik var. Basit telefonlarda bile 10 dk. konuşma için 1 saat şarj etmeniz gerekiyor. iPhone'u düşünemiyorum bile - saatlerce beklersiniz artık.

iPhone 4G'yi ise bekleyip göreceğiz. Batarya ömrünü 40% arttırmışlar - yani - çok kullanan birisi iPhone u her gece şarj ederse yarı yolda kalmayacak.

Apple - bırak bu işleri - devlet su işleri :))

İyi bir cihaz ama çirkin görünüyor. Hem bataryanın ömrünü de azaltabilir

napolyon sitesinin anketlerinde apple için bir araştırma vardı...!!!
ilk başta yenilenebilir enerji ile ilgili sorular sorulduktan sonra ZORT diye apple alırmısın - cart curt - apple şunu yapsa - bunu yapsa alırmısın...vs...

yahu ne bu yaaa ortalık parayla apple dayatması doldu...!!!
bende hepsini olumsuz işaretledim.

"apple dünyayı kurtarsa dünyayı telef ederim"
apple boyunduruğu altında aptalca yaşamaktansa hiç doğmamayı tercih ederim...!!!

günümüzde, yeni evlenmiş orta karar genç çiftler, iphone + aksesuarları ve ıvır zıvırı toplam 2500 lirayı bulan bu para ile güzel bir "AKDENİZ TATİLİ" yaıyorlar ve mutlu oluyorlar...!!!

şimdi sorarım size : iphone alıp bu sıcaklarda bi tarafımızdan damlayan terlerimizin rahatsızlığı ile nasıl rahat konuşulabilir ki...???
YADA iphone' a HİÇ BULAŞMADAN TATİL YAPMAK DAHA İYİ...!!!

saygılar...

Telefon çok ağır olmasın bununla :D

mükemmel fikir

nedir bu apple düşmanlığı...anlamadım gitti

daha dün güneş paneli almaya gidecektim ya adamlar benden önce yaptı,ama benim düşündüğüm daha inceydi

içimizde iphone avukatları var. herkes kendi fikrini savunabilir. buna neden karşı çıkıyosunuz. sitiv size de mi maaş bağladı yoksa??

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play