Chrome Beta'da sesle arama yapmak mümkün

Chrome, yayınlanan son beta sürümü ile, uzun süredir beklenen bir özelliğin müjdesini veriyor!

Chrome'un kulakları duymaya başlıyor

Google, Chrome tarayıcısı için sesle arama yapma özelliğini yayınlanan son beta sürüme yerleştirdi. Bu da, kısa süre sonra özelliğin tüm Chrome kullanıcıları için erişilebilir olacağı anlamına geliyor.

Aramayı çalıştırmak için kullanıcıların yeni bir sekme açtıklarında "Okay Google" demeleri gerekiyor. Bu şekilde, arama fonksiyonu açılıyor ve kullanıcının aramak istediği kelimeleri seslendirmesi gerekiyor. Ardından Google duyduğu kelimeleri aramaya başlıyor. Android kullanıcıları yeni arama fonksiyonunu çok pratik bulurken, masaüstü Chrome kullanıcıları da birkaç gün içinde bu özelliğe ulaşabilecek.

Google aslında 2011 yılında arama kutucuğunun yanına mikrofon işareti yerleştirmişti ancak kullanıcılar sesli arama yapmak için bu işarete tıklamak zorundaydı.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Demekki artık sürekli dinlemeye açık olacak. Chrome tarayıcısını kullananlar bunun nasıl bir güvenlik açığı olduğunun farkındadır umarım... Bilge Baykuş / Wise Owl

@01 Mar 2014 15:19 google koyunları görmezden gelmeye hazır sen kafanı yorma..

Haspelkader benim anlaşmak istersen, MİT, fiyatım 1.5 trilyon Dolar'dır. Şunun şurasında çok bir süre kalmadı. Ayrıca yüzbinlerce pisliğinin de hayatını alırım. Herşeyin bir bedeli var, MİT! Ben hayatı boyunca şaşa içinde yaşamış, şapur şupur öptüğün Uğur Dündar değilim. Öyle adamlar benim gibi insanları anlayamazlar; çünkü hiçbir şey görmemiş insanlar onlar. Dolar zihniyetiymiş. Amına kodumun pislikleri! Tü!!!..

okay google diyecez diye bizi sürekli dinlemesinler ...

olmuyo :((((((

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir