Chrome OS artık çok daha havalı!

Google'ın işletim sistemi Chrome OS, Android'in izinde gitmeye devam ediyor!

  • Cenk Atlı
Chrome OS artık çok daha havalı!

Google'ın, mobil işletim sistemi Android'i Chrome OS'la daha yakın bir biçimde birleştirme çabasının sonucunda firmanın tasarım dili Material Design'ın Chromebook'lara el atması kaçınılmazdı. Zira beklenen oldu ve firmadan bir tasarımcı Chromebook'ların yeni tasarımına dair ekran görüntüleri paylaştı.

Google bünyesindeki tasarımcı Sebastian Gabriel, Dribble'da yayınladığı bir blog gönderisinde Chrome OS'nin bir sonraki sürümünün nasıl olabileceğine dair yeni vizyonu gözler önüne serdi. Fotoğraflarda görüldüğü üzere tarayıcı ve menülerin genel tasarımı çok daha etkileyici ve keskin bir çizgiye, ayrıca daha açık renklere sahip.

Material Design'ın Android'de yapmış olduğu gibi, kullanıcıların yeni Chrome OS'te daha canlı animasyonlar ve hareketli grafikler göreceklerini söylemek mümkün.

Yeni tasarımın Chromebook'lara en son güncellemenin bir parçası olarak gelmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Windows 10 çakması olmuş.

Hepsi birbirine benziyor artık işletim sistemleri keşke yazılımlarda ortak çalışma ile bütün platformlarda çalışsa ama nerdeee işler sadece rekabet ver yüksek kazança bakıyor sanırım

@26 Nisan 2016 17:27 Gelişme dediğin o şekilde oluyor. Hepsi tek bi şey üretse ve ortak kazanç sağlasa zannettiğin kadar güzel bi şey olmaz. İlk başta "birlikten güç" de doğsa bir süre sonra köhneleşir, devlet kurumu olur. Rekabet ve kazanç gelişmeyi getirir.

Bu bildiğin Windows 10 olmuş laa :D

Copy of Windows 10 (bildiğin kopyalamışlar).

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost