Chrome OS öksüz kaldı!

Facebook'tan Google'a büyük Chrome OS çalımı: İşte internet devini çok üzecek sürpriz karar!

  • Gökay Özbudak
Artık Facebook'ta!
Facebook, çalışanını Google'dan aldı...

Facebook, Google Chrome işletim sisteminin yönetici mühendisini ve işletim sisteminin yaratılmasına liderlik eden ismi kendi bünyesine kattı.

Matthew Papakipos bu değişikliği Twitter'dan duyururken şunları yazı; "Chrome OS ve WebGL artık iyi durumda olduğuna göre, yeni bir şeylerin zamanı. Artık Facebook'ta çalışacağım. Ürünü ve takımı seviyorum!"

Papakipos, 2007 yılından beri Google'da çalışıyordu ve daha önce de Nvidia ve PeakStream gibi firmalarda çalıştı. Ayrıca Papakipos'un başvurusunda bulunduğu 70 adet patent bulunuyor. Yeni Facebook çalışanının hem Brown hem de Stanford Üniversitesi'nden diploması bulunuyor.

Papakipos'un Facebook'ta tam olarak hangi pozisyonda çalışacağı şu an için bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Facebook bir sohbet sitesi değil mi, işletim sistemi tasarlayan bir mühendisi ne yapacak ki?

adam 2 üni bitirmiş birde dünyanın lideri şirketlerle calışıyor böle yerde caycı olsan bile başkadır calışmak markası yeter...

adam 2 üni bitirmiş birde dünyanın lideri şirketlerle calışıyor böle yerde caycı olsan bile başkadır calışmak markası yeter...

paranın gözü kör olsun :)

yok yok bu facebook la google ilerde çok çatışacak gibi. biri bilgiyi ayağına getiriyor, diğeri tek bir yerde topluyor ve en buyuk avantajı ise kişisel bilgileri de biliyor, insanları birleştiriyor. ben google ı tutuyorum.

Facebook'un yeni bir projesi var: Facebook OS. Daha doğrusu Windows 8 Facebook Edition. Nasıl fikir? Ben beğendim :)

"Facebook bir sohbet sitesi değil mi, işletim sistemi tasarlayan bir mühendisi ne yapacak ki?"
Ona bakarsanız adam Nvidia ve PeakStream de çalışmış. Bilgisayar/Yazılım mühendisi her yerde mühendistir. Diyelim ki adam PHP ve C++ biliyor, hem masaüstü programlar hem web...
Yalnız bu girişimin Chrome OS'u engellemek için olduğu da kesin!

Google gibi dev varken; her türlü imkan sunulmuşken, sen git sosyal paylaşım sitesine.

Üç yerde barınamıyan; burada da barınamıyacak.

Papakipos hata yapmış.. Facebook kaç yıl daha gündemde kalacak ki? Hangi site 10 yıl boyunca gündemde kalmış gösterin bana?? Yani diyeceğim şu, Facebook bugün var yarın yok.. Fakat Google gibi bir dev her zaman olacak.. ORadan ayrılarak kariyerine noktayı şimdiden koymuş.. Google OS öksüz falan kalmaz.. Gider Microsoftun bir mühendisini alırkoyar Chrome OS başına.. Para bol..

Facebook bir sohbet sitesi değil mi, işletim sistemi tasarlayan bir mühendisi ne yapacak ki?
---------------------------------------------------------------------------------
Facebook bir sohbet sitesi değil sosyal paylaşım sitesidir.
Bir bilgisayar mühendisi işletim sistemi yazabilir. Facebook kendi işletim sistemini yazdıradabilir. Son kullanıcı için geliştirmiş olması gerekmez. Kendi sunucularında kullanır.Benzer bir şekilde Google kendi işletim sistemine sahiptir ancak bu işletim sistemini yalnızca Google sunucularında kullanılmaktadır.
Şimdiye kadar Google'a da Microsoft'tan birçok transfer gerçekleşmiştir.
Yani bu transfer Facebook'un gelecek planları hakkında açık bir bilgi vermez.

Sen de yorum yaz