Çinliler Opera için bu parayı gözden çıkardı!

Çinli bir Konsorsiyum, Opera'yı satın almak için firmanın değerinin çok üzerinde bir teklifle geldi!

Çinliler Opera için bu parayı gözden çıkardı!
Opera'nın Oslo, Norveç'teki genel merkezi.

Çinli bir Konsorsiyum, Opera'yı satın almak için firmanın değerinin çok üzerinde bir teklifle geldi.

Yatırım fonları Golden Brick ve Yonglian tarafından desteklenen; Kunlun ve Qihoo firmaları tarafından verilen bu miktar, firmanın satın alma teklifi spekülasyonundan önceki değerinin yüzde 53 oranında daha üstünde. Opera yönetiminin de hissedarlara firma için oldukça kârlı olduğu anlaşılan bu devralma teklifini kabul etmeleri yönünde tavsiye de bulunduğu belirtiliyor.

"Konuyla ilgili yaptığı açıklamada bunun güçlü ve endüstri açısından da mantıklı bir hamle olacağını" belirten Opera CEO'su Lars Boilesen, "Konsorsiyum tarafından devralınan Opera'nın çok daha iyi konuma gelerek büyümesini hızlandıracağını" ifade etti.

Daha çok bir tarayıcı olarak bilinen Opera markası aslında aralarında veri sıkıştırma ve reklam gibi kategorilerin de olduğu birçok alanda da hizmet sunuyor. Opera masaüstü platformda şimdiye dek hiç geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşamasa da, küçük dosya boyutu ve hızının da yardımıyla ilk akıllı telefon modellerinde önemli bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

Firmanın, hem Opera hissedarları hem de çeşitli hükümet unsurlarının onayını gerektiren satın alma sürecine dair yakın bir zamanda bir açıklama yapması bekleniyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Süperligi sömürdü bu çinliler şimdi de sıra yazılımlarda.

bu çinliler neyin peşinde? önce futbolculara büyük miktarlar şimdide firmalar???!!!

Qihoo, 360 security'nin sahibi değil mi bedava AV dümeni ile kullanıcıların verisini araklayan? Üç kuruş kar edecem diye Opera hissedarları ve yönetimi Çin'lilere satılırsa bir saniye daha Opera kullanmam. Bundan haberi olmayan Çin'liler Opera'yı alır fakat mayın gibi ellerinde patlar. Opera'yı opera yapan onun sadık kullanıcılarıdır bunun gücünü satın alan çok geç fark edecektir. Yazık olacak Operaya! A. W. Bir gün herkes 15 DKK ünlü olacak demiş, bende diyorum ki hayır herşey Çinlilerin olacak

Katastrophe-Felaket bu olsa gerektir. Böyle bir şey yaparsa CEO ve yönetim kurulu, Opera'yı batırmayı da göze almış demektir. Opera 12 den sonra açık kaynak kodlu Chromium kullandı nihayet kararlı eski tadını 35 ile buldu. Birisi bunun asparagas olduğunu yazsın inanmıyorum!! Opera'ya elveda diyeceğiz umarım eski CEO'nun yeniden hayata geçirdiği VİVALDİ iyi bir alternatifle kendini çabuk geliştirir. Bye bye Opera, satıldığın gün 4 PCden hemen silecem!

Opera satilirsa androitte 1 dk tutmam silerim .verilerimi çinliye kaptiramam.

Satsinlar zaten. Motoru degistirdikten sonra kullanmanin bir anlami kalmadi. Cinlilerin elinde patlasin.

Yazılım ve bilişim endüstrisinde birileri teknoloji kültürü oluşturup markalaşmak falan derdinde değil, tamam rant odaklı çalışıyorlar ama sanki biraz emek ve uğraş vererek piyasada bir yerlere gelip hoop hemen birilerine satılmak, bilmiyorum garip bir durum. Opera'nın da birgün bu kervana katılacağı hiç aklıma gelmezdi, satılırlarsa hepsine CEO'sundan yönetim kuruluna kadar bir yuhh çekeceğim ve Opera'yı sileceğim. Biz Opera'yı niye tercih ettik Norveçli ve güvenilir bulduğumuzdan?! Yuh ki yuh!

Lanet olsun Chromiumda sendeleyerek bir türlü kararlı hale gelemedi 35 de bile bazı aksaklıklar devam ediyor şimdi de satılıyor. Çin deyince midem kalkıyor! 3 kuruşa satılan teresler alın Operayı başınıza çalın!

Çinlilerin Opera'yı satın alması onun değerini düşürmeyecek ki.Çünkü Opera'nın teknik ekibinin hepsi Norveçli.Yani değişen bir şey yok.Hatta tam tersine Opera daha da büyüyecek ve aynı zamanda büyük bir değişime gidiyorlar.Opera ve Opera Neon için büyük planlar var.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir