Çinliler, Range Rover'ı da kopyaladı!

Elektronik cihazları kopyalamakla kalmayan Çinliler, şimdi de koca Range Rover Evoqu'u kopyaladı!

  • Cenk Atlı
Çinliler, Range Rover'ı da kopyaladı!
Jiangling'in Landwind X7 modeli

Jaguar Land Rover (JLR) Çinli otomobil üreticisi Jiangling Motor'a, Range Rover Evoque'u kopyaladığı gerekçesiyle dava açtığını duyurdu. Her iki model arasındaki dikkat çekici benzerliğe rağmen Evoque, Jiangling'in Landwind'inden üç kat daha pahalı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Jaguar, Pekin'deki bir mahkemenin telif hakları ve adil olmayan bir rekabet açısından Jiangling'e yardımcı olduğunu öne sürdü.

Jiangling'in Landwind X7 adlı spor modelinin JLR'nin ilk Çin yapımı modeli Evoque'un tasarımını kopyaladığına dair görülen dava hakkında Landwind tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil.

Range Rover Evoque

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bütün araba modelleri en alt segmentten en üst lüks segment araçlara kadar hepsi tasarımda nerdeyse birbirinin aynısı arkasında markası önünde arması olmasa ayırt etmek çok güçleşti sırf bu sebepten son 10 yıldır araba logoları olağanın üstünde daha büyük önde monte edilmeye başlandı model adları ha keza. Çinlilerin herşeyi kopyalamaları gerçekten tiksinç düşünün size benzeyen çakma klonlanmış 4 -5 kişi daha semtinizde dolaşıyor, tedirgin olmaz mısınız? Marka oluşturamayan Çin'liler kopya ediyor

burdan tam anlaşılmıyor google yazın bakın bu kadar benzetme yapılamaz..ayıptır güzelim evoque a

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost