Çoklu pencere işlevi Android 6.1'le gelebilir

Android 7.0 ile geleceği konuşulan önemli yenilik için, o kadar uzun beklememize gerek kalmayabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Çoklu pencere işlevi Android 6.1 ile gelebilir!

Android'in son sürümü Marshmallow, telefonlar için müthiş bir işletim sistemi. Ancak tabletlerde bazı özelliklerin eksikliği yoğun biçimde hissediliyor. Bunlardan bir tanesi, ekranı ikiye bölebilme desteği.

Android Geeks'in "güvenli" kaynaklarına göre bu sorun, Android 6.1'de çözülecek. Böylece ekranda aynı anda iki farklı (veya aynı) uygulamayı yan yana çalıştırabilmek mümkün olacak. Haziran'da sunulacağı söylenen Android 6.1'in "uygulama izinleri" arayüzünde de bazı geliştirmeler yapacağı anlaşılıyor.

İddiaya göre Android 6.1, küçük bir güncelleme olacak. Yine de ekranı ikiye bölme işlevi, Pixel C gibi Android'li bir tablete sahip olanları sevindirmeye yetebilir. Tüm bunlar şimdilik bir dedikodudan ibaret olduğundan işlevin daha sonra, Android N'de kullanıma sunulması da mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ya habire Android sürümü çıkar oldu.bıktım yeminle. Milleti yeni aletler almaya zorlamaktan vazgeçin artık

@18 Aralık 2015 16:14 Android 2 kullanıyorum. Senin yaptığın her şeyi yapıyorum. Arama yapıyorum, whatsup kullanıyorum, mesaj atıyorum, sen ekranını ikiye böl ben tek ekranı seviyorum :)

Android 6.1 sanki Android 6.0 olan tlflara hemen gelecek de. Evet Pixel C için sevindirici ama diğer firmalar bekletir yine bir ömür. Tabi birçok marka kendi arayüzünde bunu sunuyor o da var.

Benim 2 buçuk senelik galaxy s4ümde ekranı ikiye bölme hep vardı zaten

Sen de yorum yaz