Cydia'dan ilk 6 saatte rekor indirme

iPhone ve iPad, piyasaya ilk çıktığı günden beri böylesine büyük bir rekoru hiç görmemişti!

Cydia'dan ilk 6 saatte rekor indirme

Aylar süren bekleyişin ardından iPhone 5 ve iOS 6.x'e yönelik jailbreak, geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı.

iOS cihazlarına yönelik alternatif uygulama mağazası Cydia'nın kurucusu Jay Freeman, iOS 6.x cihazları için çıkan yeni evasi0n jailbreak'inin sadece ilk 6 saatte 800.000 kez yüklendiğini söyledi. Cydia'nın sadece Salı günü 1.7 milyon kez yüklendiğini söyleyen Freeman, indirme oranlarının bazı zamanlarda dakikada 14.000'e kadar çıktığını ve bu yoğunluğun sunucuyu birkaç kez çökerttiğini iletiyor.

iOS'un 5.1.1 sürümünden bu yana iOS 6.x için ilk jailbreak olan evasi0n, iPhone 3GS'den iPhone 5'e, iPad 2'den iPad 4 ve iPad mini'ye, iPod touch'ın dördüncü ve beşinci sürümlerine Apple'ın izin vermediği uygulamaları ve araçları yüklemeye izin veriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ee bunada sevgili Apple farkı ve öznelliği diyelim....

Jailbreak uraşılacak şey değil. Normal kullanın işte.

@Bow Me Biz jailbreak yaptık da sizi mi gerdi derdimiz

apple kullanıcılarının cihazlarını kişiselleştirebilmek, sisteme tam olarak erişebilmek, ücretli uygulamaları bedava yükleyebilmek, kısacası cihazlarını "androidleştirmek" için tek çaresi jailbreak. nasıl da aç gibi saldırmışlar, yazık :)

@07 Şub 2013 02:11 androiddle JB yapılmış bir IOS ile yapabileceklerinin yarısını bile yapamazsın.

@07 Şub 2013 02:11 Androidleştirmek değil. Androidte bildirim ekranına data transferini kapama açma ikonu yerleştirmek için bile ROM atıyorsun. İşletim sistemi daha çok özelleştirilebilir diyorlar ama aradaki fark ne diyince overclock yapıyoruz (rootlayarak) diyorlar. Overclock yapmanın gerekliliği de aşırı nadir, zararı çok. Birincisi şarjı çabuk tüketir, işlemcinin ömrü azalır, ikincisi cihaz zaten kasmıyor ki neden overclock (hızaşırtma) yapalım? Sırf overclock için kernel yaması yapmaya ne gerek var? Ama ben size Android'de yapamayacaklarınızı söyleyeyim: Antivirüse gerek kalmaz, App Store kullanmaya devam edersiniz, dandik javayla uğraşmazsınız, Android'de ROM atmanız gereken her işlemi sadece bir launcher (SpringBoard)u yeniden başlatarak gerçekleştirmek, operatör ROM saçmalığıyla uğraşmama vs. vs.

@07 Şub 2013 02:11 Arkadaş androidi kişiselleştirebildiğini sanıyor.

@07 Şub 2013 02:11 Jailbreakli cihazlar, toplam iOS cihazlarının %0.67,5'u olarak tahmin edilmektedir. %1 bile değil yani, anlayın artık...

İnsanları alışkanlıklarından döndürmek zor. Flash engeline en karşı çıkanlardan biri bendim ama şuan bende temiz sayfaya alıştım. Apple birşeyi engelliyorsa onda bir fayda görüyordur. Ya donanım sınırı vardır ya da ilerleyişlerinde sorun yaratacağını düşünmüşlerdir. Adamlar bu kurallarla başarılı oldu. Farklı yollar deneyenler başarılı olamadı. Demek ki bildikleri birşey var.

@07 Şub 2013 07:16 Mantık hatası, Android için başarılı olamadı demek yanlış olur. Ayrıca Jailbreak'e tabu gibi bakanlar her tabuda yapılması gerektiği gibi işin içyüzünü öğrenin ki önyargılı davranmaktan vazgeçin derim. Apple bir şey yapıyorsa iyidir mantığıyla şu kanıya da varabilirsiniz, Apple bir zamanlar Jailbreak'e göz yumuyordu. Demek ki doğru yapıyorlardı? Veya Apple Maps'i mi hatırlatmak lazım her defasında?

Millet ne umduysa artık çok indirilmiş.

iphone 5 ime JB yaptım harika oldu cihaz androidde yapamadıklarımı burda yapıyorum android bunun yanında hiç bişey

arkadaşlar bende androıde karşıyım gecen gün arkadaşımdan samsung galaxi note 2 aldım 2 gün kullandım ve geri verdim bir uygulama indireyim dedim ve yorumları okudum bazı yorumlarda uyarı aldım denilen şu yorumlarda arkadaşlar indirmeyin virus var yahu bir düşünsenize 1,850 lira veriyorsunuz ve virus le uğraşıyorsunuz ben daha önce ıphone 4s kullanıyordum ve şimdide ıphone kullanıyorum belki şu ana kadar 500 e yakın uygulama indirdim hic bir yorumda virus var indirmeyin yazısına rastlamadım uzun lafın kısası şu samsung bu kadar acizmi virusleri engelleyemiyor kendi sitesinde ben sonuna kadar ıphone diyorum başka bir şey demiyorum adamların aldıkları para kuruşuna kadar helal bir reklam filmi var hepiniz bilirsiniz ıphone daha iyisini yapana kadar en iyisi bu android falan hikaye onların yanına bile yaklaşamaz

samsun güzel telefon ama işletim sistemi kötü samsung ios işletim sistemli telefon çıkarsın tabi bu imkansız ilk ben alırım kardeşim o telefonu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir