Debloater ile gereksiz uygulamalara son!

Android cihazınızı çöplüğe çeviren ve silinmeyen uygulamalardan kurtulmanızı sağlayacak en iyi yol!

Debloater ile gereksiz uygulamalara son!

Android telefonunuzla birlikte gelen ve boş yere alan işgal edip sistem kaynaklarını gereksiz yere tüketen uygulamaları (bloatware) temizlemek istiyorsanız Debloater size bu konuda yardımcı olabilir. Programı kullanarak tüm önemsiz uygulamaları devre dışı bırakabilir ve hatta onları (eğer cihazınız root'lu ise) tamamen kaldırabilirsiniz.

Debloater, bilgisayarınızda çalışan yardımcı bir program olarak tanımlanabilir. Eğer sisteminizde Android Debug Bridge (ADB) yüklü ise yapmanız gereken tek şey telefonunuzu USB üzerinden bilgisayarınıza bağlamak. Bu aşamadan sonra cihazınız için hızlı bir tarama yaparak istenmeyen uygulamaları toplu olarak devre dışı bırakabilir veya root'lu bir cihaza sahipseniz hepsini sistemden kaldırabilirsiniz.

İndirin: Debloater

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Cihaz rootlu olduktan sonra zaten her türlü uygulamayı, play store'daki bir çok remover uygulamaları sistemden silebiliyorsun... :)

note1 kullanıyorum cihazı görmedi

Özellikle Samsung cihazlarda işe yarayan sistem uygulamaları ile işe yaramayanları ayırt etmek zor. Bloatware zannedip birkaç uygulamayı sildiğimde cihaz çalışmaz hale gelmişti. En iyisi Greenify ile uygulamaları uyutmak. Yüklü olsalar dahi arkaplanda çalışmadıkları için sisteme hiçbir yük bindirmeyeceklerdir.

@08 Ekim 2015 21:03 Kesinlike katılıyorum. Maalesef markaların, bloatware'ların kaldırılmaması için aldığı bir önlem. Benim de başıma ASUS dizüstünde başıma geldi ve lanet ettim. Oyun uygulamasını kaldırmamla, bütün donanım sürücülerinin kaldırılması bir oldu.

Root yapıyorum kafam rahat. Hele Samsung kullanıcısıysanız tonla gereksiz uygulamadan root yaparak kurtulun. Üstüne bir de reklam engelliyorum ve Greenify denilen icatla (bence bu uygulama nobel ödülen layık :D) çoğunu uyutuyorum ve süper oluyor.

Rootlu cihaz için bir sürü uygulama var neden bu zahmete girelim yok bilgisayar USB bağla bence gereksiz

Windows Phone'ye çöp diyenler utansın , android'in sadece çöpü yeter :)

Ben LG G2 aldım vatandan bir tane bile böyle abuk program çıkmadı. Öncesinde Samsung SIII Neo kullandım abartıyorum 30 tane böyle çakılı program vardı. Ben bunu markanın terbiyesizliği, müşteriye olan saygısızlığı olarak niteliyorum.

Bu işi acemi birisi yaparsa cihazı bozulur Sonra sizin kulaklarını epey cınlar ANladınız sizz.. Boyle haber mi yapılır bozulsun da yeni telefon alsınlar diye bu markalar size rüşvet mi veriyorlar..

Aceminin cihazında root un ne işi var

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir