Değişim sırası Hotmail'den sonra Gmail'de...

Hotmail bitti, şimdi sıra Gmail'de: İşte Google'ın Gmail'de yaptığı küçük ama önemli yenilikler...

  • Ertuğrul Süngü
Değişim sırası Hotmail'den sonra Gmail'de...

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Google, Gmail'in görünüşü ve kullanıcı arabirimi hakkında birkaç yenilik yapacaklarını belirtti. Ürün Müdürü Benjamin Grol'sa firmanın blog'una şu satırları yazdı; "Biz firma olarak kullanıcılarımızın yorum ve isteklerini yakından takip ediyoruz. Geçen zaman içerisindeyse gelen en yoğun istek; Gmail'in daha kaliteli bir hale getirilmesi yönünde oldu. Biz de bu isteği göz önünde bulundurarak bazı yenilikler yaptık."

Yenilenen Gmail beraberinde birçok yenilik getiriyor. Klavye için kısa yollar, soy isme göre sıralama, farklı etiketlemeler, otomatik kayıt etme ve yapılan herhangi bir değişikliği geri alabilme özellikleri bu yeniliklerden sadece birkaçı. Arabirim konusunda da değişikliğe giden Gmail, kullanıcıların bağlantılarına daha rahat ulaşmalarını hedefliyor. Bunun için Kişiler ve Görevler bağlantıları ön plana çıkartılmış. Yeni e-posta yazmak isteyenler içinse, "Posta oluştur" seçeneği belirgin bir düğmeye dönüştürülmüş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

babasın gmail. Jet gibisin.

Bir süredir Gmail hesabım çok ağır çalışıyor. Mesela posta gönderiyorum sayfayı yenileyene kadar yukarıda "Hala devam ediyor" ibaresi kalıyor ve gelen kutusuna dönmüyor. Başka bir klasörde bulunduğumda da aynı şey oluyor. Hep sayfayı yenilemem gerekiyor. Acaba bu sorun IP yasaklama olayından dolayı mı oluyor? Çünkü son birkaç haftadır böyle.

Yeni adres defteri süper olmuş, kralsın gmail :D

Gmail ücretli bir e-posta hesabında dahi bulamayacağınız bir konfor ve kullanış sağlıyor. İnternetin en büyük inkılabından birisidir! Google Labs ise bu inkılabın teminatıdır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play