Değiştirmeniz gereken 6 gizli Chrome seçeneği

Web tarayıcısı olarak Chrome kullanıyorsanız, bu 6 gizli seçeneğe mutlaka göz atın!

Değiştirmeniz gereken 6 gizli Chrome seçeneği!

Chrome'u kişiselleştirmek, tarayıcınızın hayatınıza daha iyi uyum sağlaması için yapabileceğiniz bir çok ayar var. Bunun için Chrome'un gelişmiş ayarlarına göz atmanız gerekiyor. İsterseniz gelin, web tarayıcınızda değiştirebileceğiniz gizli ayarlara beraber göz atalım.

1. Flash'ı kapatın

Flash tamamen ölene kadar beklemek istemiyor musunuz? O halde onu Chrome içinde kapatın. chrome://plugins/ adresini açın ve Adobe Flash Player altındaki bağlanıya dokunarak Flash'ı devre dışı bırakın. Çoğu site içerikleri Flash yerine HTML5 ile sunduğundan sorun yaşama olasılığınız düşük.

2. Uzantılar için klavye kısayolları

Chrome uzantılarınıza klavye kısayolu atamak için chrome://extensions sayfasını açın ve sağ alttaki Klavye Kısayolları bağlantısına tıklayın. Açılan pencerede uzantılarınız için yeni klavye kısayolları ayarlayabilirsiniz.

3. Uzantılara özel ayarlar

Uzantıları yüklediğiniz gibi kullanıyorsanız, birçok kişiselleştirme seçeneğini kaçırıyor olabilirsiniz. Uzantınızın ayarlarına göz atmak için Uzantılar sayfasına gidin ve her uzantının altındaki Seçenekler bağlantısını arayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Flash'ı tamamen kapatacağım da facebok'da oyunlar ve videolar flashsız halen açılmıyor ki dünya da en çok girilen site. facebook kullanmayanlar rahatlıkla pasif yapabilir

Sen de yorum yaz

 

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Değiştirmeniz gereken 6 gizli Chrome seçeneği!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir