Dell'den zorlu fiziksel koşullara özel laptop

Dell, askeri alanlar, inşaat alanları ve fazlasında kullanılabilen laptop'larını ortaya çıkardı!

Dell'den zorlu fiziksel koşullara özel laptop!

Dell, en zorlu fiziksel koşullarda güçlü çözümlere ihtiyaç duyan kullanıcılar için Latitude 14 Rugged Extreme dizüstü bilgisayar ve Latitude 12 Rugged Extreme dönüşebilir dizüstü bilgisayar serisini duyurdu. 

ABD Eski Deniz Subayı ve Dell Müşteri Çözümleri Grubu Ticari Bilgisayarlar Başkan Yardımcısı Kirk Schell, ürün grubu ile ilgili olarak, "Sıfırdan tasarlanan ve endüstride daha önce görülmemiş yeniliklere sahip olan Latitude 12 ve 14 Rugged Extreme modelleri, Dell'in dayanıklı ürünler dünyasındaki yenilenen ve genişleyen kararlılığının başlangıcını simgelemektedir. Rugged Extreme ürün grubu, rakip markaların ürünlerinde başka örneği bulunmayan ve Latitude adının söz verdiği gibi güvenilir, güvenli, yönetilebilir ve toplantı odasından inşaat alanına veya işiniz sizi nereye götürüyorsa, oraya kolayca taşınabilen bilgisayarlardan oluşuyor" diyor.

Zor koşullara özel

Dell Latitude Rugged Extreme modelleri; askeri alanlar, inşaat alanları ve kamu güvenliği bölgeleri gibi alanlardaki kullanıcıların karşılaştığı toz, nem, düşme, titreşim ve uç sıcaklıklar gibi zarar verici durumlara direnç gösterebilmeleri için özel olarak üretilmiş.

Latitude Rugged Extreme dizüstü bilgisayarları, üçüncü parti test merkezleri tarafından 183 cm'ye kadar değişen yüksekliklerden yere düşürülme de dahil olmak üzere, askeri standartlara uygunluk, emisyon ve tehlikeli madde sertifikasyonlarına uygunluk açısından bağımsız olarak test edildi.

Dell Latitude 12 ve 14 Rugged Extreme modelleri, darbe dirençli ultra polimer ve dayanıklı magnezyum alaşımı da dâhil olmak üzere, sağlam malzemelerle üretilmiş. Verilerin rüzgâr ve yağmur gibi dış etmenlere karşı sızdırmaz kapılarla ve sıkıştırma contalarıyla korunması sağlanırken, serinin dördüncü nesil QuadCool ısı yönetimi sistemiyle, yüksek sıcaklıklarda dahi performanstan ödün vermemesi sağlanmış.

Bu yenilikleri de içeriyor!

Latitude Rugged Extreme ürün grubu, aşağıdaki yenilikleri de içeriyor;

o   Arka ışığa daha az ihtiyaç duyarak parlama ve yansımayı azaltan, şiddetli güneş ışığı altında çalışabilmenizi sağlayan, açık havada rahatça okunabilen ekran.

o   Kalın eldivenle kullanımda dahi sezgisel hareketleri algılayabilen, dirençli, çoklu dokunmatik ekran.

o   Endüstrinin ilk dayanıklı çevrilen menteşeli dönüşebilen ekranı.

o   Tüm Dell Rugged Extreme portföyü için, şekil faktöründen bağımsız bir olarak birbiriyle uyumlu kenetlenme özelliği ve buna bağlı maliyet tasarrufu.

o   "Anında gizlilik" moduna sahip "RGB" arka ışıklı, kişiselleştirilebilen klavye.

o   16 GB'a kadar bellek, 512 GB'a kadar katı hal sürücüsü seçenekleri.

o   Kapaklı Full HD web kamerası.

o   Alt bölümde flaşlı 8 MP kamera.

o   USB 3.0 özelliği, Latitude 14 Rugged Extreme modelinde iki adet seri / RJ-45 bağlantısı.

Latitude 12 ve 14 Rugged Extreme dizüstü bilgisayarları, sırasıyla 8,5 ve 14 saatlik uzun pil ömürleriyle bütün bir vardiya boyunca kesintiye uğramadan her yerde verim alabilmenizi sağlıyor. Her iki modelde dördüncü nesil "Intel Core" işlemciler ve hızlı katı hal sürücüleri, Latitude 14'te ise ayrı ekran kartı seçenekleri yer alıyor. Her an bağlı kalabilmek için mobil genişbant ve GPS gibi bir dizi kablosuz bağlantı özelliği de seride yer alıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

rakipsiz? PANASONIC daha iyisini yapmıştı... yıllardır satıyor...

@22 May 2014 01:12 ç,pteki çalışanmların bilgi dağarcığı o kadar eskiye gitmediği için bunu rakipsiz görebiliyorlar

Çok odun....Duvara at duvar kırılır

Sen evde oyun oyna diye yapmamış adamlar zaten

alttaki komik yorumları yapan cahil cühela arkadaşlar bu laptop senin evde kullandığın dışı dandik kağıt gibi boş laptoplar gibi değil adı üstünde askeri ve inşaat alanları gibi zorlu koşullarda kullanmak üzere tasarlanmış....

dell i ilk deli diye okudum.

Sen de yorum yaz