Dev ekranlı iPhone 6 geliyor; ama...

iPhone 6'nın 2 farklı modeli olacağı kesin gibi... Ama dev bir iPhone 6 bekleyenlere kötü haber var!

Dev ekranlı iPhone 6 geliyor; ama...

Asya'da, iPhone 6'yı üretecek fabrikaların, önümüzdeki ay start alacakları haberi internete sızdı. Ancak halen kesinleşmemiş bir detay var; iPhone 6'nın farklı ekran boyutlarına sahip, farklı modellerle gelip gelmeyeceği. Genel kanı, 2 iPhone 6 modeliyle karşılaşacağımız yönünde. Ve gelen son haberler de, bunu destekliyor.,

Büyük ekranlı iPhone 6'yı bekleyen kullanıcılar, iddialara göre bir süre daha beklemek zorunda kalacak; piyasaya önce 4.7 inç'lik model sürülecek. iPhone 6'nın 5.5 inç boyutundaki dev modeli ise, belirsiz bir süre sonra piyasaya çıkacak.

4.7 inçlik iPhone 6'nın sonbaharda mağazalara ulaşması bekleniyor. 5.5 inçlik boyutun ise üretim sorunları nedeniyle gecikmesi bekleniyor. 5.5 inçlik modelde  2.560 x 1.460 piksel çözünürlüğünde ve 538 ppi yoğunluğunda ekranlar kullanılacak. Bu özel ekranları Japan Display, Sharp veya LG Display üretecek ancak şimdilik kimin hangi ekranı üreteceği belli değil. Bu ekranlarda ayrıca, film tabakası şekilde bir çoklu dokunma sensörü olacağı biliniyor. 4.7 inç ekranlar ise 1.920 x 1.080 piksel çözünürlüğünde ve 432 ppi yoğunluğunda olacak. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kulağa gerçekçi gelmiyor gercekten ...

4,7''lik tek bir tel yeter:d

Aynı haberin çevrilip çevrilip 5. kez yazılması, bilemiyorum artık ne desem..

sd kar olucakmı yoksa bulut satmaya devammı...

Ben de panasonic 2k ekran verecek diye bir şey okumuştum

Yine aynı telefon. Bu aple da bir yenilik yapsa artık. İphone 4 ün beyaz kapaklı versyonu yine.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir