Diş fırçasına servet istiyorlar!

Her ne kadar ilginç yetenekler sunsa da, bu diş fırçasının fiyatı her şeyi gölgede bırakıyor!

  • Levent Öztürk
Kameralı diş fırçası ürettiler...
engadget

The American Dental Association (Amerika Diş Derneği) manuel bir diş fırçası yerine elektrikli bir fırçayı kullanmayı öneriyor. Ancak eklenen güçle beraber bile, dişleri temizlerken bazı noktaları kaçırmak mümkün olabilir. Duyurulan Prophix akıllı video diş fırçası da, ağzınızın canlı yayınını telefonunuz üzerinden size göstererek diş fırçalama veriminizi arttırmayı planlamakta.

Prophix, küçük bir ışık ve HD kameraya sahip; 1080p video kaydı yapabiliyor. Bu da kullanıcılara, fırça başının temizlemekte olduğu bölgeyi gösteren yakın bir görüntü sunuyor. Sistem, değiştirilebilir başlıklar ile beraber sunulmakta: Diş fırçası, diş temizleme araçları, plastik bir kürdan ve küçük bir ayna bu seti tamamlamakta. Dahası, eğer sorunlu bir nokta fark ederseniz, daha sonra diş doktorunuza göstermek için fotoğraf da çekebiliyorsunuz.

Tabii ki ağzınızın içerisinin video kaydını yapma yeteneği ucuza gelmiyor. Her ne kadar bu cihaz, temel olarak var olan sistem (gören gözler ve bir ayna) ile aynı işi yapsa da, cihazın üreticisi Onvi, fiyat etiketine 400 dolar yazıyor. Her ne kadar yanında gelen ekler ile beraber bu cihazın faydalı olduğu söylenebilse de, fiyatın diğer bütün diş fırçalarından çok daha yüksek olduğunu, hatta en pahalıların bile neredeyse iki katı fiyatına sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca, eğer bir video-diş fırçasına 400 dolar ödeyebiliyorsanız, mutlaka bir yetişkin olmalısınız. Bir yetişkin olarak da, büyük ihtimal ile, dişlerinizi nasıl düzgün bir şekilde fırçalamanız gerektiğini telefon uygulaması yardımı olmadan biliyor olmanız gerekiyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ben bir diş fırçasına değil 400 dolar vermek 20 lira bile vermem. Altın dişli olanlar alsınlar.

400 usd lık müthiş bir servet, ye ye bitmez o şimdi.

Para tuzağının bir başka yöntemi.Sağlıkla sömürülen dünya daha çok sömürülmeye doğru emin adımlarla gidiyor.Önce sağlığı boz sonra gel biz tedavi edelim taktiği.

Gerçekten şahâne bir fikre sahip bir ürün belki çinli firmalar daha ucuzunu yapar ;)

O FİYATA NEREDEYSE YENİ DİŞ YAPIYORLAR ARKADAŞ.

Kaç üstün zekalı her diş fırçalamasında bunun videosunu izler ki.

Diş sağlığı çok önemli. Manuel fırçalar isteniler temizlemeyi yapamazlar. Her yere ulaşma noktasında da sıkıntılıdırlar ama şarjlı döner başlı dış fırçaları daha verimlidirler. Tabi verimli olmaları dişlerinizi gerçekten nasıl fırçaladığınızla alakalı bir durum. İyi bir fırçalama yapılmadığında özellikle diş etlerine daha fazla zarar verebiliyor bu fırçalar.

Bu diş fırçası dişçilerin hastalarına şov yapmada çok işine yarayacak. Düşünsenize diş doktoru görüntüleri hem size seyrettirecek hemde sizin cep telefonuza kaydedecek. Dünyadaki diş doktorlarının 100 de 1 i bu aleti alsa ... Kaç milyar dolarlık bir pazar olduğunu düşünebiliyor musunuz... Bu teknoliji ile yapılacak çok basit bir alet ama ilk düşünen ve uygulayan parayı kazanıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost