Ücretsiz araçlar ile maksimum performans

WLAN, multimedya ve oyunlar: Laptop'unuzu her alanda optimize etmeniz için gerekli araçlar burada.

Enerjiden tasarruf & uzun süreli çalışma

En ince notebook da düzenli aralıklarla taze elektrik ile beslenmelidir. Pil süresini uzatmak isteyenler tanıtılan üç araca da göz atmalılar.

Enerjiden tasarruf & uzun süreli çalışmaVista Battery Saver
Microsoft'un işletim sistemi Vista'yı kullananlar pil kullanımını belirgin derecede düşüren "Vista Battery Saver" adındaki ücretsiz yazılımı edinebilir.

"Vista Battery Saver", her ne kadar optik açıdan güzel gözükseler de pil süresini sömüren Aero efektlerini ve Kenar Çubuğu'nu tek bir tuş ile kapatıyor. Arayüz üzerinden bu işlemin hemen mi yoksa belli bir pil seviyesine geldikten sonra mı gerçekleşeceğine karar verebilirsiniz.

Pratik: Laptop elektriğe takıldığı anda yazılım, Vista'nın ekstra fonksiyonlarını otomatikman etkin hale getiriyor.

Download: Vista Battery Saver

Enerjiden tasarruf & uzun süreli çalışmaNotebook BatteryInfo
Notebook'lardaki normal pil göstergesi "Dolu", "Yarı Dolu" ve "Bitmek Üzere" gibi pek de detaylı olmayan bilgiler dışında başka bir şey göstermez.

Daha detaylı bilgiyi "Notebook BatteryInfo" ile alabilirsiniz. Görev çubuğuna yerleşen gösterge, yüzde oranını ve yeşil bar biçiminde laptop'unuzun pil durumunu gösterir.

Fare ile üzerine gittiğinizde ufak bir pencere açılıyor ve diğer bilgiler gösteriliyor: Tahmini kullanım süresi ve o anki elektrik tüketim miktarı.

Marifetli olan ve ücretsiz sunulan bu araç, veri kaybına yol açan pil kaynaklı sistem çökmelerine karşı sizi koruyacak.

Download: Notebook BatteryInfo

Enerjiden tasarruf & uzun süreli çalışmaLocalCooling
LocalCooling, laptop'un mevcut enerji tasarruf potansiyelini görsel olarak size sunar ve hangi yöntemler ile kolay bir şekilde elektrikten tasarruf yapabileceğinizi gösterir. Bir bilgi kutucuğu, güncel olarak şu ana kadar tasarruf ettiğiniz KWh miktarını ve bunun sonucunda iklim korumasına ne kadar katkıda bulunduğunuz hakkında kullanıcıları bilgilendiriyor.

Aynı Windows'un kendi güç yönetimi gibi, bu araçla da monitörün ve sabit disklerin ne zaman bekleme moduna gireceğini ve sistemin ne zaman kapatılacağını belirleyebilirsiniz. Bu iş için üç profilden birini seçmeniz veya tüm ayaları kendiniz yapmanız mümkün.

Verilerini umuma açıp doğrulatmak isteyenler ücretsiz bir kayıt işleminden sonra tasarruf ettiği Watt miktarını programın web sitesinde yayımlayabilir.

Download: LocalCooling

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

mrb ne guzelde yazmisssssss:Aracı işlemcinizi overclock etmek için de kullanabilirsiniz. Fakat bu özelliği sadece tecrübeli notebook uzmanları kullanmalı, zira en kötü ihtimalle işlemci zarar görebilir. en kötü ihtimal yaniki bu programi yuklediniz islemci giti ozaman ne kaldii acaba atin o leptobuuu basiniz sagolsunnnn...):):):)

Merhabalar

Sanırım ufak bir ifade hatası oldu. Geri bildiriminiz için teşekkürler.

hepsi çok güzelmiş en güzelleri de CrystalCPUID ,Notebook Hardware Control, Omega sürücüler ,LocalCooling ,Notebook BatteryInfo bunların hepsini tek tek notebook'uma kuracam

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir