Doğrulandı! Nokia, Yeniden Telefonlarıyla Geliyor!

Nokia'nın yeni telefonlarıyla 2017'de sahne alacağı söylentisi, yeni gelen bu haberle doğrulandı!

  • Ercan Uğurlu
Doğrulandı! Nokia, yeniden telefonlarıyla geliyor!

Bir süredir Nokia döndü, dönecek, dönüyor gibi söylentiler ve haberlerle meşgul olan teknoloji gündemi -ve elbette Nokia fanları- sonunda Nokia'nın dönüşüne şahit olacak. Kısa bir süre önce Nokia'nın, 2017 yılında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi kapsamında yeni akıllı telefonlarıyla sahne alacağı konusunda pek çok haber duyulmuştu. Hatta bu telefonlardan birinin Nokia D1C adıyla anılacağı biliniyordu. Her ne kadar bu konuda bir doğrulama şimdilik olmasa da, Nokia'nın 2017 içinde sahalara geri döneceği bilgisi doğrulanmış durumda.

Nokia'nın Capital Markets Day sunumu için hazırlanan bir slaytın ortaya çıkması, Nokia'nın 2017 yılında sahalara geri döneceğini bizlere gösteriyor. Yeni telefon ve tabletlerini Android pazarına sunacak olan Nokia, yine 2017 kapsamında sanal gerçeklik alanındaki çalışmalarına da hız verecek. Öte yandan 2017 içinde mobil, otomotiv ve tüketici elektroniği pazarında patent lisanslamaya devam edecek olan Nokia, 2018 yılında da yine sanal gerçeklik ve dijital sağlık konularına eğilecek.

Nokia'yı hepimiz özlemiştik. Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtacağı yeni modelleri yakından incelemek için sabırsızlanıyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bu nokia nın derdi nedir acaba. Geliyor gidiyor hep bir kaos var

dönse kaç yazar. kesinlikle bu pazarda tutunamaz diyorum

LG nin tek selefi nokia olabilir. Hatta bir kaç sene içinde nokia nın seleflerini aramaya başlarsınız.

@29 Kasm 2016 17:44 hocam bunu neye karşılık söylediniz bilmiyorum ama şahsen g4 kullanıcısıyım, g5'i hiç sevmedim. yalnız v10 ve v20, g6'nın habercisi olup, g6'yı da görünüşte g4 benzeri yapıcaz, özelliklerde de çok güçlü olacak dediklerinde, eğer yaparlarsa, piyasanın geri kalanını süpüreceği kanaatindeyim. nokia'nın ise herhangi bir marka ve modelin selefi olacağını sanmıyorum. çok gerilerde kaldı, pazar oluştu, herkes yerini aldı. yer aramak için çok geç. casperla vestelin selefi olur belki.

Tutunamaz diyen arkadaşa söylüyorum. Her şirketin inişli çıkışlı zamanları olur ama Nokia en kötü gününde bile yatırım yapabilecek ekonomik güce sahipti. Daha önce lider olduğu bir alanda küllerinden doğması çok da zor bir ihtimal değil.

geçti artık nokia bey

gelsin rekabet edebilirse şans veririz edemezse kimse acımaz babamızın markası değil değer hakedene verilir.

Android tarafında savaşacak çok bir firma kalmadı. Samsung, note 7 patlamasının ardından ciddi zarara uğradı, firma olarakta bir sekteye uğradı, LG G5 ve sonrasında da pek hoş telefon çıkaramadı. HTC desen ne yaptığı belli değil. Sony xperia xz ile bir şeyleri kanıtlamaya çalışsada kamera olarak halen bi amiral gemisi değil. Bence Nokia nın sahneye çıkmasının tam zamanı.

illüminatı, küresel takip sistemini insanlara yerleştirmek için iki firma ile anlaştı, apple ve samsung. ancak o günkü telefon pazarının lideri nokia bu işe satışları ile taş koyacaktı, androide girmemesi ve mobil bölümünü ilerde pasifize etmesi için bir başka illüminatici microsoft tarafından maniple edildi.

Bu sefer sağlam reklamlarda geliyor

Finans işini toparladıktan sonra kendi işletim sistemine geçerse iyi olur.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play