Dönem değişiyor, Microsoft Puanlarına elveda

Microsoft'un uzunca bir süredir değiştirmediği birşey daha yolun sonuna geldi...

  • Ertuğrul Süngü
Dönem değişiyor, Microsoft Puanlarına elveda

Uzun süredir bizlerle olan Microsoft puanları, yavaş yavaş aramızdan ayrılmaya niyetli gibi gözüküyorlar. Aslında bu ayrılığın çok daha hızlı olması bekleniyordu ama Microsoft, süreci biraz uzatabilir gibi gözüküyor; en azından Xbox 360 kullanıcıları için.

Firmadan yapılan bir açıklamaya göre, Windows 8 mağazasında ödemeler sadece gerçek para ile yapılacak. Her uygulamanın kendi fiyatı olacak ve bu sistem Windows 8 ile çok daha uyumlu bir şekilde çalışacak.

Yine de Xbox Live ve Zune Marketplace üzerinden alım satım yapmaya yarayan puan sistemi "şimdilik" devam edecek. Olaya olumlu yanından bakacak olursak, Windows 8 ile gelecek yeni uygulamalara doğrudan kredi kartımız üzerinden para vermek suretiyle ulaşabileceğiz.

Şimdilik Xbox Live üzerinden Microsoft puan sistemi ile alım yapmak mümkün ama öyle görünüyor ki gelecek olan bir sonraki Xbox'ta bu sistem de ortadan kalkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

windows store'den bi nane almam..metro sırf bu yüzden yapıldı zaten...PARA için...Bilgisayarda uygulama saçmalığı ..ben direk es geçiyorum metroyu mağazayı falan işim olmuyor..

Metro kullanacağıma onlara para vereceğime giderim iOS destekli bir cihaz alırım uygulamaları albümleri filmler satın alırım daha iyi. Kıytırık Windows 8 programlarına para vermektense...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play