Download'a fena yüklendiler!

Yılbaşında cebinize sarılıp herkesi arayacak olabilirsiniz ama cebi ile farklı işler yapanlar da var

  • Ertuğrul Süngü
Download'a fena yüklendiler!
Rekabetin boyutlarını sadece Flurry biliyor

Noel günü geldi ve geçti, peki bu esnada teknolojinin en çok hangi yönü kullanıldı? Eskiden olsa "Herkes birbirini aradı" diyebilirdik ama geçtiğimiz yıl ve bu yıl, birçok insan yeni akıllı telefonlarına uygulama indirmek için Android ve App Store'a yüklendi.

Geçen yıl Noel'de bir anda 2.8 milyon cihaz aktive olmuştu fakat 2011'de bu rakamlar bir hayli değişti ve yüzde 140'lık bir artışla 6.8 milyon rakamına ulaştı. Flurry Analytics'den yapılan açıklamalar doğrultusunda ortaya çıkan bir diğer rakamsa şu: Toplamda 242 milyon uygulama indirilmiş ve bu rakam geçen yıla göre yüzde 125 oranında daha fazla.

Peki ama Noel günü kazanan iOS mu oldu, yoksa Android mi?Birçok kişinin merak ettiği bu rekabetin sonucu Flurry tarafından açıklanmıyor. Kendileri sadece şu cümleyi basın ile paylaştı; "Dürüst olmak gerekirse iki farklı uygulama mağazası da birbirlerine çok yakın rakamlara sahipler."

Ağustos ayına bakacak olursak, akıllı telefon uygulama pazarının yüzde 43.7'lik kısmını Android'in, yüzde 27.3'lük kısmınıysa iOS'un oluşturduğunu comScore'dan sızan bilgiler ışığında öğrenmiştik. Kalan verilerse halen Flurry'nin elinde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

neden ios androidle karsilastiriliyor hep? ios sadece bir tek markada yuklu, android bir dunya markada, android in sayisal ustunlugu birseyi kanitlamaz, eger bir kiyas yapacaksaniz neden, iphone a karsi sadece galaxy yada sadece htc ile kiyas yapmiyorsunuz, marka marka yapin, amaaaan neyse zenginin mali zugurtun cenesini yorarmis :)

Iphone fiyatını düşürse rakip firmalar istatistiğin yasaklanmasını ister . Android daha hesaplı telefonlar sayesinde varoldu ve hızla büyüdü . Tabi tercihini android seçecekler olacaktı sayıları şimdiki rakamları bulmasada :) Android htc wildfire s cihazımdan yazdım piyango çıkarsa iPhone dan yazarım ;) Herkese iyi yıllar dilerim ;)

Sen de yorum yaz