Dünya oyun şampiyonasını Türkler kazandı

Güney Kore'de düzenlenen Dünya Oyun Şampiyonası'nda bu oyunu oynayan Türkler, şampiyon oldular!

Dünya oyun şampiyonasını Türkler kazandı

Knight Online'ın Türk oyuncuları Güney Kore'de düzenlenen Dünya Oyun Şampiyonası'nda dünya şampiyonu oldular. G-Star kapsamında düzenlenen turnuvada finalde Asya temsilcisi Japon takımı ile karşılaşan JustInTime takımı, hem dünya birinciliğinin hem de para ödülünün sahibi oldu.

Sadece Türkiye'de 20 milyona yakın kayıtlı kullanıcısı bulunan Knight Online'ın yayıncı firması NTT Game dünya genelindeki turnuvasının finalini Güney Kore'de gerçekleştirdi. Dünya oyun pazarı için önemli bir gelenek olan G-Star oyun fuarında düzenlenen finallerde 2 Türk takım da yarıştı. Türk takımlardan JustInTime finale kalırken, rakip Japon takımı oldu. Çekişmeli geçen finalin sonunda JustInTime hem dünya birinciliğine hem de büyük para ödülüne ulaştı.

NTT Game tarafından önce Almanya'da düzenlenen Gamescom'a, sonra da Güney Kore'de G-Star'a götürülen takımlar Knight Online oynayarak dünyanın en büyük oyun festivallerine katılma fırsatı buldu.

Oyun firmalarının gözü Türkiye'de

Türkiye'de oldukça popüler olan Knight Online'ın yayıncı firması NTT Game'in yönetim kadrosu da oyun firmaları tarafından yoğun ilgi gördü. 31 ülkeden 434 firma ve 300,000'e yakın ziyaretçiyi ağırlayan fuarda NTT Game yetkilileri Türkiye pazarı ile ilgili bilgi almak isteyen yatırımcıların sorularına yanıt verdi.

G-Star 2012 ihracat rakamlarında da rekor kırdı. G-Star süresince yapılan ihracat anlaşmalarının toplamı 147 milyon doların üzerinde.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

tırışkadan nağmeler....

oyun tamamen ticarete döndü oynanmaz hale geldi biran önce oyunu kapsamlı bir değişimle diriltmezlerse tarihe gömülecek gibi duruyor 3 gündür anlaşılmayan bir nedenden oyun kapalı mesela hile desen legal oyuncu kalmadı item desen TL veren alıyor köklü değişim şart!

@29 Kas 2012 18:41 Free to play bu işi bitirdi.

"Oyun firmalarının gözü Türkiye'de" türkçe dil seçeneği olan bi oyun gösterin.. boş laf

@29 Kas 2012 20:29 oyun türkçe oldumu hilelerin ardı arkası kesilmiyor :D

@29 Kas 2012 20:29 Katılıyorum Türkçe Oyun Desteği İle Gelen Oyunlar Parmakla Sayılacak Kadar.

Bizimkiler Orada da Kesin Koxp Açmıştır.

Oyun rekorları arka arkaya geliyor. Helal olsun.

hakikaten önceden güzel oyundu knight. Yinede iyi reklam yapmıslar. :D

Ares serverında olan bir clan justintime. Habere de çok sevindim.

oyunun su an turkce secenegıde war istersen turkce yapabılıosn yanı. ama eski tadı yok oyunun fll illegale dönmüş oyun legal oynayan sınırlı sayıda adam war.

pedalcı bunlar pedalcı :))

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play