Dünyanın en iyi kamerası Galaxy S7 edge'de!

Yapılan testler, Galaxy S7 edge'in bu konuda zirvede olduğunu adeta tescil etti!

  • Cenk Atlı
Dünyanın en iyi kamerası Galaxy S7 edge'de!

Teknoloji devi Samsung, aslında amiral gemisi modellerinin tescilli olarak dünyanın en iyi kameralarına sahip seçilmesine yabancı değil. Zira geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan Galaxy S6 edge'in DxOMark'ta test edilen mevcut cihazlar arasında en iyi kameraya sahip olduğu açıklanmış ve altı ay sonra da bu ünvan Galaxy S6 Edge+ için kullanılmıştı. Yeni amiral gemisi Galaxy S7 edge'te de bu tablonun sürdürüldüğü anlaşılıyor.

Bu alandaki güvenilir testleriyle bilinen DxOMark, yaptığı en güncel testler sonucunda Galaxy S7 edge'i pazardaki en iyi kameraya sahip akıllı telefon ilan etti. Derinlikli fotoğrafçılık ve video kayıt teknolojisi üzerinden detaylı bir tahlil yapan DxOMark, bu analizlerin sonucunda Samsung'un en yeni amiral gemisinin kamerasının hem gün ışığında hem de düşük ışıklı ortamlarda harika bir kamera performansı sunduğunu tespit etti. Cihaz söz konusu testte 88 puan alarak diğer modellerin hepsini geride bırakmayı başardı.

DxOMark'ın Galaxy S7 edge'te övdüğü özellikler arasında, kamerasının hızlı ve doğru otomatik odaklanma mekanizması, başarılı flaş performansı ve hem fotoğraflar hem de videolarda çok düşük parazitin bulunması gibi unsurlar yer alıyor.

Elbette söz konusu kamera mükemmel değil. Buna göre tungsten ışığı altında yapılan fotoğraf çekimlerinde görüntülerdeki ekstra sarı renk bir kusur olarak göze çarpıyor. Ayrıca dinamik sahnelerin kaydedilmesi esnasında da düşük ışıklarda titreşimler göze çarpıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Peki S7 de nasıl ???

LG G4 1300 TL ye bulunabiliyorken neredeyse goz ile aradaki farki anlamanin imkansiz gibi oldugu S7 Edge 3300 TL. 87 puan'dan 88'e cikmak icin verilebilecek en yuksek rakam olmali.

@22 Mart 2016 18:14 sen fotoğraf çekmek için telefonmu alıyorsun? g4 ile s7 yi yanyana koyamassın bile. ne saçma sapan bir yorum..

@23 Mart 2016 14:54 Bence senin yorumun saçma sapan olmuş, bu haberde sadece kamerdan bahsedildiği için arkadaş da kamera değerlendirmesi yapmış ;)

Aldım 3 günde aldığıma pişman oldum kilitleniyor ne kapanıyor ne açılıyor şu aynı gittim şu aldım tekrar.

on numara telefon ben aldım 3 gğm şarjı gidiyor

Gözlükte düşünmüşler bu s7 ye oyun için çalışıyor galiba 1 saatlik videoyu elimizle izleme yaptığımızda nasıl elini ağrıtır bu adamın videoyuyu gözlükle izleme için tooth pad lazım olacak bunu eldiven olarak yapsalar parmak işareti ile 1 saarlik video ları youtube açsak gözlükle elimiz acımadan 1 saat izlemek iyi olurdu klavye avcumuzun içinde düşünemiyorum yazışma için telefonu eline alsınlar artık oyunu eliyle game pad siz nasıl oyunuyor anlamadım reklamda gördüm bende gözlük yazulmamış burada

Söz konusu sitede lg g5 ne testlerde ne de arama da çıkmıyor. Lg den bu kadar korkuyorlar :) Yani anlayacağınız tamamen duygusal...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play