E-ticaret hızla giden bir tren, binen kazanır

Proticaret'in hazırladığı 2013 e-ticaret raporu, önemli bir gerçeği gözler önüne seriyor...

Market ve tekstil arayı kapatıyor

Market ve tekstil arayı kapatıyor

Market ve tekstil arayı kapatıyor

Araştırmayı gerçekleştiren Proticaret' in Başkanı Süleyman Zafer Kuzucu' ya göre elektronik, sanal alışverişteki liderliğini 2014 yılında da sürdürecek. Ancak market alışverişleri ile tekstil ve ev dekorasyon malzemeleri alanında gözlenen hızlı artış, aradaki farkın büyük oranda kapanmasına da yol açacak. Kredi kartlarına getirilen taksit sınırlaması da e- ticareti pozitif yönde etkileyecek.

2013 e-ticaret raporunu açıklayan Süleyman Zafer Kuzucu konuyla ilgili sorularımızda şöyle cevapladı.

Kredi kartına taksit konusu sektörü nasıl etkileyecek?

E-ticaret alanında 2014 yılı ciro bakımında 2013 yılını %30 civarında pozitif yönde etkileyecektir. Yeni E-ticaret girişimleri artık elektronikten daha çok ev dekorasyonu ve mobilyaya kayacaktır. Fiziki mağazası olanlar e-ticarete daha da ağırlık vereceklerdir. Çünkü taksit sınırlamasında fiziki mağazalarında ciroları düşen esnaf e-ticarete ağırlık verecektir.

e- ticaret sitelerinde otomasyon bir zorunluluk mu?

Önceki yıllarda e-ticarette başarılı olmuş firmalar bu yıl sistemlerini otomasyona geçirmek için çaba sarf edeceklerdir. Yani tedarik, teslimat, tahsilat ve piyasa araştırması konularında farklı yazılımlaral kendi sistemlerin bütünleştireceklerdir. Temelde muhasebe programı ve depo otomasyonları kargo entegrasyonları siparişler için ürün içinse tedarikçi otomasyonları oldukça artacaktır. Hatta bu entegrasyon çözüm ortaklarını ve tüketicilerde kapsayacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

e-ticaret SİTESİ KURARAK YÜKSEK KAZANÇ ELDE ETMEK SİZİN ELİNİZDE! Just and Fast T-UP E-ticaret sitenizi hemen kuralım, tedarik, lojistik, personel, maliye ve teknik problemler gibi tüm zahmetli ve riskli işleri biz yapalım siz tüm bunlarla uğraşmadan ve maliyete katlanmadan tanıtım yapın ve sanal mağazanızın satış yapmasını sağlayarak kazanın. Üstelik arzu ederseniz kendi e-ticaret mağazalar zincirinizi de kurarak kazancınızı katlayabilirsiniz! http://sermayesizticaret.com/?T_Up_App=0002625 https://www.kumgibi.com

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir