El yapımı tahta helikopter: Tabii ki Çin'den

Bugüne kadar pek çok helikopter görmüş olabilirsiniz; ama tahtadan ve el yapımı görmediğinize eminiz

El yapımı tahta helikopter: Tabii ki Çin'den
Bu helikopter 1600 dolara mal oldu!...

Çinlilerin daha piyasaya çıkmamış bir ürünü kopyaladıklarına şahit olmuştuk ama bu durum "Bu kadarına da pes doğrusu" dedirtecek cinsten!

Wu Zhongyuan adındaki, çocukluktan beri dağlara, tepelere tırmanmak isteyen 20 yaşındaki bir çiftçi hayalini farklı bir biçimde gerçekleştirmek istedi ve ortaya resimdeki gibi bir helikopter çıktı.

Pervaneleri Karaağaç'tan, motoru bir motosikletten oluşan bu el yapımı helikopter yerden yaklaşık olarak 800 metre yükseğe kadar çıkabiliyor. İster inanın, ister inanmayın ama 1600 dolara böyle bir helikopteri tamamen kendi çabalarıyla meydana getirdi.

Fakat hayallerinin gerçek olması için uçuş iznini elde edemeyen Wu çok üzgün olduğunu ifade etti. Akıllara hemen buna benzer bir konuyu başarılı bir şekilde izleyicilerine ulaştıran "Usta" filmi geliyor. Başrollerini Yetkin Dikinciler, Fadik Sevin Atasoy ve Hasibe Eren paylaşıyor. İzlemenizi tavsiye ederiz...

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

xD Ama hakkatten ya, hayır yapmış kendini kasmış bide izin alamamaış walla ben olsam ynede uçardım ulan o kadar para wermişim emek wermişim yapmışım oldu bide sürmicem.. :S xDxD

zaten suruyodur hangı guc onu yaptıktan sonra surmemı engelleyebılırde Allah'ın emrı mı kutsal kıtapta mı yazıo ???
:D

Köyde dağda bayırda uçsun işte kim ne diyecek :D Helal olsun buarada

Sahiden o kadar emerk harcıyorsun ama izin alamiyorsun. :(
Yazık adama...

"Köyde dağda bayırda uçsun işte kim ne diyecek :D Helal olsun buarada
Ama hakkatten ya, hayır yapmış kendini kasmış bide izin alamamaış walla ben olsam ynede uçardım ulan o kadar para wermişim emek wermişim yapmışım oldu bide sürmicem.."

arkadaş bu ne kadar dar görüşlülüktür. gidersiniz Türkiye' nin sorunlarına söversiniz. Trafikte hatalı sollama yapana söversiniz. Gürülütülü konuşana, kırmızı ışkta geçene, devletin tebrizliği sonucu yaşana ölümlere söversiniz ama iş bu konuya gelince ne olacak dersiniz. Standartlara uygun olmadığı için izin alamamıştır. Yani birgün bu adam yaptığı helikopterle bir yere çakılsa eminim ilk sövende siz olursunuz. illa önlem almak için birisinin ölmesi şart mı diye.

Helikopterde fırlatma kolduğu gibi birşeyde yok

Önlemi ne olacak ki uç gitsin ne de olsa her canlı ölecek :)

ya uçuş izni ne demek hava sanki onların uç gitsin helal olsun onu yapanada ben öle bişi yapayım bak bakiyim biri beni tutabiliyomu eğer uçuş iznin yok derse ona orda öle bi hareket yaparım ağzı açık kalır :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir