Electronic Arts: Bir efsane daha tarih oluyor

Electronic Arts'tan, bir çok efsane oyuna imza atan oyun stüdyosu ile ilgili şok karar!

  • M. Oğulcan Gökçe
Electronic Arts: Bir efsane daha tarih oluyor
EA, Pandemic hayranlarını fena üzdü.

Amerikan Electronic Arts firmasının, Pandemic Studios'u kapatarak 200 çalışanını işsiz bıraktığı bildirildi.Kotaku'nun haberi, çekirdek bir 'IP' takımının EA'in Los Angeles ofisine taşındığı; buna karşın şirketin eski CEO'sunun da dahil olduğu seçkin bir takıma 'yol verildiğini' doğrular nitelikte.

1998 yılında kurulan Pandemic, 2007'de Electronic Arts tarafından satın alınmıştı. Full Spectrum Warrior, Mercenaries ve Star Wars: Battlefront, firmanın imzasını taşıyan popüler oyunlardan bazıları.

Bu gelişmeler, daha önce kıdemli EA yapımcısı Richard Hilleman'ın görüşlerine yer veren TG Daily'i haklı çıkardı: TG Daily'nin daha önce hazırladığı bir habere göre Hilleman, oyun endüstrisinin 'demografik bir değişim süreci'nden geçmekte olduğunu; sosyal mecra başta olmak üzere, 'gündelikleşen' oyun anlayışının, gerçek oyun tutkunlarının sayısını gölgede boraktığını ifade etmişti.

EA'in kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Earl'ün açıklamasına göre Pandemic markası ve imtiyazları, yaşamaya devam edecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

tabi. zarara girdiler.
akıllıca da denebilir. kapatsınlar, hepsi birden sadece ea çatısı aldında çalışsınlar. daha verimli olacaktır...

Starwars Battlefront gelmis gecmis en iyi Star Wars oyunlarindan birisidir. Cok uzuldum :(

İşten çıkarılanların adresi belli, Microsoft oyun stüdyoları. MS'a adam lazım. EA'ın başında MS'dan transfer başkan olursa bu tarz haberler sıkça duyarız. En sonunda EA mali krize girdik, MS ile birleşme kararı aldık derler, işlem tamamlanır.

aç kalmaz o adamlar kapar başka yerler...

EA firmasına sırf NFS serisinden dolayı ayrı bir sempatim var. Üzüldüm gerçekten.

Sen de yorum yaz