En Çok Kullanılan Hacker Programları

Hacker'lar tarafından kullanılan bilgisayar yazılımlarını merak ediyor musunuz? En çok kullanılan Hacker programlarını sizler için derledik.

En Çok Kullanılan Hacker Programları

Hack'lemek hem kötü niyetle, hem de sistemlerdeki açıkları bulup yetkilileri uyarmak gibi iyi niyetle yapılabilen bir faaliyet. Hacker araçları ise, adından da yeterince belli olduğu gibi, hacker'lar tarafından bazı işlerin yükünü kaldırmak üzere kullanılıyor. Aşağıda hacker'lar tarafından sıkça kullanılan, karmaşık ve normalde pahalı olabilecek işleri kolaylaştıran en iyi hacker araçlarını sizler için sıraladık.

Not: Bu araçların tamamının eğitim amaçlı olarak kullanılması gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyoruz. Her ne kadar bu araçlar yasa dışı işler için kullanılabilir olsalar da, böyle bir yolun büyük cezalar gerektiren suçlar anlamına geldiğini lütfen aklınızdan çıkartmayın...

Cain & Abel

Cain & Abel, ağırlıklı olarak Windows sistemlerindeki parolaları kırmaya veya kurtarmaya yardımcı oluyor. Parola kurtarma işlevi, kaba kuvvet ve sözlük yöntemlerini destekliyor.

İndirin: Cain & Abel

Angry IP Scanner

"ipscan" adıyla da tanınan Angry IP Scanner, IP adreslerini tarayarak belirli kullanıcıların portlarının açık olup olmadığını kontrol ediyor. Açık kaynak kodlu yazılım farklı platformlarda çalışıyor ve piyasanın en etkili hack araçlarından bir tanesi. Araç, ağ yöneticileri ve sistem mühendisleri tarafından da kullanılıyor.

İndirin: Angry IP Scanner

Kali Linux

Ağustos 2015'te yayınlanan Kali Linux, içerisindeki güvenlik araçları yoluyla Wi-Fi parolalarını kırmaya, sahte ağlar oluşturmaya ve diğer açıkları test etmeye izin veriyor.

İndirin: Kali Linux

Burp Suite

Burp Suite Spider, web site cookie'lerini inceleyerek ve web sitesindeki uygulamalarla bağlantı kurarak, web sitelerinin sayfalarının farklı parametrelerini ortaya çıkarıyor. Burp Suite ile web uygulamalarındaki açıkları bulmak oldukça kolay.

İndirin: Burp Suite

Ettercap

Ettercap, man-in-the-middle saldırıları gerçekleştirmeye izin veren popüler bir araç.

İndirin: Ettercap

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

sözlük saldırısı moı kaldo? Zaten artık sitesine captcha ve benzeri önlem koymayan gitsin bir yerde ölsün

hacker program kullanmaz, lamerler program kullanır

@01 Aralık 2016 12:24 isletim sisteminde uzerine kurulu olan her sey programdir :)

bu araclardan daha fazlarinida kullanıyorum.Fakat açıklamaların bazıları yanlış.Aslinda araçların tam olarak özellikleri düzgün olarakta anlatılmamış.Bu araçları bilmeyen birisi yanlış bilgiye ulaşır

hacker lar bu işi programla yapıyorsa hacker olmak çok basit bi şey. Fakat yakalandıklarında sonlarının kötü olduğunu medyada duyuyoruz. İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş.

@09 Aralık 2016 13:25 10 kısıden 9 zu meraklıdır

mesala benim gibi hackerler

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
En Çok Kullanılan Hacker Programları
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın

İlginizi çekebilir