En iyi açık kaynak yazılımlar bir arada...

CHIP Online 2009'un en iyi açık kaynak yazılımlarını bir araya getirdi. En iyisini siz seçeceksiniz.

2009'un en iyi açık kaynak yazılımları seçelim
Community Choice Awards 2009: Hangi araç birinci olacak?

Açık kaynak yazılım portalı SourceForge.net, dünyanın en iyi ücretsiz yazılımlarını seçime sunuyor. Sizlere tüm kategorilerdeki en güçlü finalistleri tanıtacağız.

En iyi multimedya aracı, en heyecanlı oyun projesi, en akıllı öğrenme yazılımı, en güzel kullanıcı arabirimi: Sizlere farklı kategorilerde en iddialı açık kaynak yazılım finalistlerini tanıtacağız. Her sene SourceForge.net'in "Community Choice Awards" başlığı altında en iyi açık kaynak yazılımları seçiliyor.

Sizlere her kategoride en fazla öne çıkan üç yazılımı ve dolayısıyla bu senenin en iyi açık kaynak yazılımlarını tanıtacağız. Elbette tüm bu ücretsiz uygulamaları indirebileceğiniz linkleri de hazırladık. Size araştırma, oy verme ve indirme sırasında iyi eğlenceler diliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

beyler oylama bitmiş.

Rigs of Rods oyununu sevdim.chip söylemese haberim olmayacak

"Oyunda karşılıklı savaşan iki takım var: Birisi Cubers Liberations Army (CLA), diğeri ise Cubers Liberations Army (CLA)."

Ayıptır Sorması bu 2 takım birbiriylemi savasıyor :P
isimler aynı geldi bana:P

KeePass programını kullanıyorum, bu programın ücretsiz olması şaşırtıcı, ilk 40 a girmeyi kesinlikle hakediyor

KeePass i çok uzun süredir kullanıyorum. Gerçekten bilgisayarımda olmazsa olmaz programlarım arasında. Kesin kullanın derim. Teşekkürler Chip, açık kaynağı desteklediğin ve böyle güzel bir haber yayınladığın için...

Audacity'i kllaniyorum. Ozellikle harika efektleri var. Fakat eksik kaldigi konu coklu islemci destegi. Ornegin cok sayida farkli dosyayi impor edip belli efektleri uyguluyorum. Cikti olarak ise OGG/Vorbis formatini kullaniyorum. Islem bazen 6-7 dakikayi bulabiliyor. Oysa bilgisayardaki 4 islemciyi kulalnabilseydi 2 dakika icinde islemlerim bitmis olacakti. Henuz bu konuda bir ilerleme saglanamadi. Sabirsizlikla her yeni surumde eklediler mi acaba diye bakiyorum.

Son sayfada AssaultCube oyununun açıklamasında yapılan hata düzeltilmiştir. Bildiriminiz için teşekkürler.

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir