En iyi Windows Phone 7 cepleri!

Windows Phone 7'nin gücünü arkasına alan en iyi cep telefonları ile tanışmaya hazır mısınız?

  • Zeynel A. Öztürk

Windows Phone 7 ile beraber Microsoft, akıllı telefon piyasasında önemli bir oyuncu haline geldi. Windows Mobile işletim sistemi de hayranları arasında seviliyordu ancak Android ve iPhone kadar kullanıcı dostu değillerdi.

Windows Phone 7 bunu Facebook entegrasyonu, temiz dokunmatik ara yüz ve çoklu ortam işlevleriyle değiştirdi. E-posta ve Exchange desteğini de unutmayan WP7, resmi Microsoft Office uygulamalarına sahip olan tek mobil işletim sistemi. Bunun anlamı ise herkese göre bir WP7 cebinin bulunabileceği. İşte her türden en iyi Windows Phone 7 telefonları.

İş için en iyisi: HTC 7 Pro

Resmi Microsoft Office uygulamalarına sahip tek işletim sistemi Windows Phone 7 olduğundan, ofis dışındaki işlerinizi yapmak bu ceple ideal olabilir. 1GHz işlemci, yatay QWERTY klavyeye sahip cihaz 3.6 inçlik ekranı ile belgelerinizi rahatlıkla görüntüleyebiliyor.
HTC 7 Pro, iş kullanımı için ideal bir WP7 telefonu
Video için en iyisi: Samsung Omnia 7

720p video kaydedip çalabilen Omnia 7, AMOLED ekranı ve 480x800 çözünürlüğü sayesinde net görüntüler sunuyor. 16GB depolama alanı ise birçok eğlenceyi cebinize depolamanızı sağlıyor.

Fotoğraflar, boyut ve uygulamalar için en iyiler

Fotoğraflar için en iyisi: HTC 7 Mozart

8MP'lik kamerası, LED yerine sunulan Xenon flaşı sayesinde Mozart ile inanılmaz fotoğraflar çekmeniz mümkün.
720p video kaydedebiliyor
En iyi boyut: HTC HD7

HD7, 4.3 inçlik dev boyutuyla diğerlerinden kolayca ayırt edilebiliyor. Boyutun büyük olması ise telefonla olan etkileşiminizi oldukça kolaylaştırıyor.
720p video kaydedebiliyor
Uygulamalar için en iyisi: LG Optimus 7

Optimus 7'deki DLNA uygulaması ile fotoğrafları, müzik ve videoları cihazlarınız arasında akış yapabiliyorsunuz. Bu sayede fotoğraflarınızı örneğin TV'nizde çabucak görebilirsiniz. ScanSearch adındaki uygulama ise bulmak istediğiniz şeyleri telefonunuzu ona yönlendirerek aramanıza yardımcı oluyor.

En hesaplı ve mesajlaşmaya yönelik WP7'li cepler

En hesaplı: HTC 7 Trophy

HTC 7 Trophy'nin ilk üretilme amacı hesaplı bir telefon olmak. Cihaz, uç nokta ceplerdeki bakış açılarına sahip olmasa da 1GHz işlemcisi ve 480x800 çözünürlüğündeki ekranı ile göz dolduruyor.
Fiyatına göre çok iş yapıyor
Mesajlaşmak için en iyisi: Dell Venue Pro

Dell Venue Pro, BlackBerry tecrübesini bir nevi Windows Phone 7'ye getiriyor. Portre QWERTY klavyesi, BlackBerry Torch'u hatırlatıor. Cihaz 4.1 inçlik AMOLED ekrana sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Windows mobile'mı hepsi çop telefon isterse 123412ghz olsun onu adam akıllı kullanmayacak 1tane uygulama olmadıktan sonra ne işe yarar

bari görseller aynı olmasaydı donanımhaberle :S

bi gelsinde türkiye ye resmi olarak. alacam hemen bitane.

gördümde HTC modelleriyle başı çekmiş gibi çok fazla modeli var.

sdk çıkınca ortalkta bir çok uygulama olur merak etme ;) her telefon çıktıgında dolu uygulamalarla mı geliyo sanki?

Windoswssa at çöpe :D

microsoft un elinde kalan tek şey geniş geliştirici kitlesi ve kurum-şirket ler. microsof masa üsütü sistemleri ikinci plana koydu ve hedefi olarak tabletleri seçti. Çıkacak olan windows 8 de odak noktası tabletler. Windows 8 temek geliştirme ortamını html5 ve javascript olarak belirledi. bu durumda kolay uygulama geliştirmeye alışmış geliştiricileri microsoftan koparabilir. bu durumda microsoft tahtı fena halde sallanır. Gelecek işletim sistemi olarak özelleştirilebilirs linux lar bir standart haline gelebilir. Apple bir rüzgar yakaladı ama kullanıcılar microsoft tekelinden jurtulduktan sonra başka bir firmanın tekeline girmek istemeyecektir.

kötünün en iyileri

piyasadaki en hızlı mobil os, aynı zamanda en kurusuda seçilebilir.
Ama sağlam ve kullanışlı tavsiye edilir.

Windows 6.5 hatta Windows 6.1'i daha çok beğeniyorum. Windows Phone 7'ye nedense hiç ama hiç alışamadım.

Samsung Omnia 2 (ekran ve ve video kalitesi daha yüksek) ve ondan sonra HTC HD2 zaten donanım olarak hemen hemen Phone 7 modelleri ile zaten neredeyse aynılar ve haliyle de Phone 7'den daha hızlı ve daha kullanışlılar...

Ben bir Phone 7 üstünlüğü göremedim, görsellikte de Samsung Omnia 2 ve HTC HD2 daha üstün, kim ne derse desin, onlar gerçek birer efsane...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost