Epson'dan yeni nesil projeksiyon

Epson; kaliteli sunum ve multimedya içeriklerin aktarımı için, EMP-1825'i geliştirdi.

  • Selim Öztürk
Epson EMP-1825 projektör

Epson; çok yönlü, kullanımı kolay, fonksiyonellik ve kaliteyi bir arada sunan yenilikçi projektörü EMP-1825'i sundu. Her türlü çalışma ortamına sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan bu yeni projektör, kablolu ve kablosuz kullanım kolaylığı adına Windows VistaTM Network Projektör fonksiyonu sunmak için Microsoft® uyumlu tasarlandı. Projektörün kablosuz olarak birkaç saniye içinde Windows VistaTM Start menüsüne bağlanmasını sağlayan bu fonksiyon, ek olarak hiçbir yazılım gerektirmiyor.

Epson Avrupa Ürün Müdürü Vincent Van Rij söyle konuştu: "EMP-1825, bir işyeri kullanıcısının IT altyapısına bakmaksızın sorunsuz bir sunum yapabilmesi için ihtiyaç duyacağı her tür özellik göz önünde bulundurularak tasarlandı."

"Ürünün kolay kullanım sağlayan kablosuz bağlantısı, sesli videoların aktarımında bile kablo ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Özellikle hareket halindeyken; işyeri kullanıcılarının öncelikli endişesi olan kurulum zamanı ve ayarlamaları için, EMP-1825, ekran mesafesi ve açısını dikkate almaksızın 6 saniye içinde kare görüntü ve kesin odaklanma sağlayabilme özelliğine sahip."

Windows VistaTM Network Projektör özelliği tarafından sağlanan bağlantının yanı sıra; EMP-1825, RJ45 ve kablosuz EasyMP®2 kullanarak yerel ağlara (LAN) da bağlanabiliyor. Bu teknoloji, özel olarak Epson tarafından ağ bağlantılarını geliştirmek amacıyla üretildi. Bu özellikler; Windows 2000, Windows XP ve hatta Mac OSX gibi işletme sistemlerinde de mevcut.

Geniş bir kitleye yapılan ya da destekleyici verilerin gösterilmesini gerektiren sunumlarda; çoklu ekran özelliği, birden fazla projektörün tek bir bilgisayara bağlanarak daha büyük, panoramik ve bölünmüş ekranda görüntü elde edilmesini sağlıyor.

EMP-1825, PC olmaksızın çalışabiliyor

Kablosuz teknoloji kullanımında işyeri kullanıcılarının en büyük endişesi olan data güvenliğine yönelik olarak Epson; herhangi bir datanın çalınmamasını sağlamak adına EMP-1825'i sadeleştirilmiş WPS prosedürüyle, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, EAP (WPA), EAP (Cisco) 802.1x3 protokollerini desteklemesini sağladı. Projektörün fiziksel güvenliği için ise Kensington kilit deliği ve güvenlik barı dahil edildi.

Projektörün PC olmaksızın çalışabilme özelliği, kullanıcıların multimedya içerikli sunumları için yalnızca USB anahtarı ya da Compact Flash hafıza kartı kullanmalarına olanak tanıyor. Bu özelliği ile MPEG2, MPEG4 ve WMV gibi video formatları da dahil olmak üzere birçok dosya formatını okuyabilen; sunum, slideshow ve film gösterimi için ideal olan bu projektör, internetten her türlü dosyanın indirilerek gösterilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra; ağ bağlantısı ile, projektöre bağlı Compact Flash kart üzerinden data düzenlenip kurtarılabilme özelliği projektörü özellikle tavana monte edilen halka açık yerlerdeki kullanım için ideal hale getiriyor.

Eğer sunumu yapılan içerik hafıza kartı, USB kablosu ya da kablosuz olarak bir bilgisayardan aktarılıyorsa, kullanıcılar yukarı/aşağı sayfa kontrolünü projektörle birlikte gelen uzaktan kumanda ile yapabilme avantajına da sahip oluyorlar.
Projektörün ağ üzerinden yapılandırılmasını ve çalıştırılmasını sağlayan Epson EMP Monitor yazılımı; kullanıcının herhangi bir yerel ağa bağlı bir bilgisayardan projektörün durumunu takip ve kontrol etmesini sağlarken aynı zamanda projektör hataları, lamba ile ilgili problemler ve ısı kontrolünün takibine de merkezi olarak yapılabilmesine imkan tanıyor. Aynı zamanda ağ yöneticilerine e-mail yoluyla fazla ısınma gibi konularda haber verme özelliğine de sahip projektör; bu özelliği ile projektörün ömrünü uzatıp bakım kontrolü için ayrılan zamanı azaltırken, sistem işletimini de maliyet-etkin bir hale getiriyor.

Son derece kapsamlı özelliklere sahip olmasına rağmen kaliteden fedakarlık edilmeden tasarlanan EMP-1825'in yalnızca 3.1 kg ağırlığında oluşu hem taşınmasını hem de tavana monte edilmesini kolaylaştırıyor. 3LCD teknolojide kullanılan 3500 ANSI lümen lambası, aydınlık ve büyük ortamlarda bile mükemmel renk oluşumu ve parlak-doğal görüntü sağlıyor.

Epson EMP-1825'in özellikleri

* Doğal XGA 3LCD panel - 1024 x 768 çözünürlük
* Yüksek/Düşük parlaklık modu: 3500 ANSI lm / 2700 ANSI lm
* Windows VistaTM Network Projector ile uyum
* Epson EasyMP'nin fonksiyonları: kablolu/kablosuz bağlantı, çok ekranlı görüntü, USB ekranı, PC olmaksızın kullanım, ağ takibi ve kontrolü
* Quick Setup fonksiyonu: 6 saniyede quick corner uyumu
* Otomatik dikey trapezoid düzeltme: +/- 45°
* Yatay trapezoid düzeltme: +/- 30°
* Aşağı doğru lamba değişimi ile tavana monte etmek için ideal
* Çabuk açılma/kapanma (soğuma süresi gerekmeden) özelliği
* Kensington kilit deliği ve güvenlik kablo barı
* Açılış ve işlemler için güvenlik şifresi
* Kendinden 5W hoparlör
* 3 yıl garanti
* Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: Henüz belli değil

Bilgi için
Epson Türkiye - 0212 331 21 21

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play