Erkenden biten pillere son!

Kablosuz farenizin pili çok mu hızlı bitiyor? İşte pilin ömrünü uzatacak çok basit bir ipucu!

Erkenden biten pillere son!

Kablosuz farelerin hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Ama bu sırada önemli bir sorunu da yanlarında getiriyorlar: Çok hızlı bir biçimde tükenen piller. Peki ama farenizin pil ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz bir şeyler var mı? Tabii ki var... İşte bunlardan en etkilisi.

Eğer kablosuz farenizi koyu renkli veya pürüzlü bir yüzeyde kullanıyorsanız, bu durumu bir an önce değiştirmenizde yarar var. Logitech, bir farenin bu tip yüzeylerde normalden çok daha fazla güce ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Eğer yüzey olarak açık renkli ve tamamen pürüzsüz yüzeyleri seçerseniz, farenizin pil ömrü de kayda değer bir biçimde artacaktır. Eğer çalıştığınız masa bu şartlara uygun değilse, basit bir mousepad kullanarak uygun şartları sağlamanız mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Kablosuzmuş pil derdiymiş kablolu kulllan hiç pil masrafın olmasın en iyi yönterm bu

@05 Eki 2012 21:11 demi en güzeli

Genede sahip olduğum MK-250 modelli fare ve klavyemin kutusunda yazan 9 ay pil ömrünü elde edemeyeceğime eminim =)

@ErsinEsk Ben MK-320 Kullanıyorum. 10 ay oldu alalı hala kutusundan çıkan pille kullanıyorum. Ama kırmızı ışık yanıyor birkaç gündür.

Önce kapatmayı öğrenmeliyim. Sadece aldığım ilk gün kapattım sonra unuttum. :D 1-2 arası sürede bitti. Şu an 2. pildeyim zaten alalı fazla olmadı.

Alakası yok! Ben Açık renkli ve pürüzsüz bir yüzeyde kullanıyorum. Ama her hafta pili bitiyor. Tam 1 hafta dayanıyor. pil almaktan bıktım artık :)

@05 Eki 2012 22:01 Uzaklaştıkça ve araya engeller girdikçe bir aya inebiliyor... Ben şarjlı pil kullanıyorum.

şarjlı pillerle işi çözebilirsiniz! hem uzun dayanıyor hem de pil masrafınız olmuyor.

microsoft comfort 3000 serisi kullanıyorum . sürekli kullandığım halde en az 5 6 ay gidiyor 4 tane pil , 8 ay bile kullandığım oldu . Ama kaliteli pil de şart , bunu atlamamak ta lazım.

şarjlı mause olmuyor mu acaba hep bunu merak ederim varsa da hiç yaygın değil neden böyledir bu dutum?

Caps Lock u açıp fareyi öyle kullanın pil sorunu geçmiyor ama çok süper oluyor.

ben de bir sıkıntı mı var acaba? 1 yıldan fazla oldu arada pil ışığı yanıyor fakat hala devam anlamadım ben bu işi ki benim iş bilgisayarımda kullanıyorum günde 10 saat kullanım neredeyse....

benim farenin 2 haftada bitiyor o yüzden şarjlı pil kullanıyorum 8 adet pilin ikisi farede ikisi klavyede diğerleri yedekte 6 yıldır bu şekilde ek bir masrafım olmadan kullanmaktayım.

Pile verdiğim para fare fiyatının 2 katına ulaştı :(

1.mousepad kullanın 2.mouse hızını artırın=böylece fareyi daha az hareket ettirirsiniz ve daha az pil harcar 3.mouse driver (sürücüsünün)en güncel sürümünü kullanın 4.bu madde elektronikten anlayanlar arkadaşlara mouse içini acarak gereksiz ledlerin bir bacağını pense ile kesip devredışı bırakarak.örneğin bazı mouse larda ön kısımda mavi ve kırmızı ledler vardır süs amaclı söndürülebilir.

resimdeki logitech fareyi kullaniyorum tabii ki sarjli pille. sanirim 6 ay oldu en son sarj edeli... fare pedim siyah :)

V450 almıştım 2 yıl önce. 2nci pilimi geçen ay bitirdim:) Kutusunda 1 yıl pil ömrü yazıyordu bana 13 ay kadar gidiyor:) Günde en az 6 saat kullanıyorum ve markalı pillerin üst serilerini tercih ediyorum.

Şarj edilebilir piller kullanın

4 adet 2700 lük şarjlı pil ve şarj aleti alın benim gibi, konu kapansın.

ben logitech'in m185 modelini kullanıyorum her zaman unuturum kapatmayı ama aylardır hala pili bitmedi aldığım günden bugüne hiç pil değişmedim pilden şikayet edenlere tavsiyemdir ;)

pil masrafı nedir ya? alın bir-iki çift şarjlı pil olsun bitsin :D

benim tek kalem pil kullanıyorum günde 9 10 saat açıktır mause 6 ay gidiyor logitech tavsiye ederim.

al logitech m325 bak bakayım bitiyo mu :)

Benim mausumda otomatik kapanma fonksiyonu var 30 saniyeden fazla kullanmazsan otomotik kapaniyor her hangi bir tusa basdiginda yeniden aciliyor, 4aydir daha pil almadim ben. Modeli GIGABYTE M7580

Logictech bence biraz dalga geçmiş kendi ürünleri ışıksız lazer kullandığı için pil ömrü +3 ay eski modeller +1 yıl yeni modellerde :)

Kardeşim tek bir ince kablo çok mu fazla geliyor size?

Logitech'in üzerinde el bulunmadığında uykuya geçen faresi var. Pili çok dert eden onu alabilir. Bunun haricinde ilk yorumdaki gibi 2 şarjlı pil ile de sorun olmayacaktır.

6 ayda bitiyor zaten daha ne olacak.aşağı yukarı 5 yıldır kullanıyorum. logitech v450 nano

logitech 18ay pil ömrü diye aldığım lazer kablosuz fare 4ay pili dayansa iyi diyeceğim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play