ESET'e dünyadan ödül yağıyor

ESET, sunduğu güvenlik ürünleriyle küresel ölçekte son üç ay içinde pek çok ödüle layık görüldü .

ESET'e ödül yağıyor

İlk ödül, bağımsız anti-malware test organizasyonu AV-Comparatives tarafından geldi. Yıl boyunca yaptığı testlerin özetini içeren ve pazardaki güvenlik ürünlerine genel bir bakış sunan 2015 Raporu'nu yayınlayan AV-Comparatives, ESET Smart Security 9 yazılımını "En Beğenilen Ürün" seçti. ESET Smart Security, geçtiğimiz yılki testlerde 6 Advanced+ ödülü, False Positives kategorisinde Gümüş Ödülü ve Proaktif Korumada da Bronz Ödülü kazandı.

Stiftung Warentest ve ComputerBild testleri

Almanya'dan ise iki başarılı test haberi birden geldi. ESET Mobile Security for Android uygulaması, Alman bağımsız tüketici organizasyonu Stiftung Warentest'te karşılaştırmalı teste tabii tutuldu ve test edilen 13 ürün içerisinde "iyi" ibaresini kazanarak rakiplerini geride bıraktı. Stiftung Warentest dergisinde yayınlanan geniş analiz raporunda "ESET, en iyi kullanım imkanı, güvenilir koruma ve akıllı telefonlarda düşük kaynak tüketimi sunmaktadır" ifadesi kullanıldı.

Almanya'nın önde gelen IT dergilerinden ComputerBild'in Şubat ayında yaptığı internet güvenliği testinde de ESET Smart Security 9, en yüksek puanı alarak birinci oldu. ComputerBild dergisi editörlerinden Georg Oevermann'a göre ESET; güvenlik, performans ve hızın oluşturduğu güçlü karışımla rakiplerini geride bıraktı.

Japonya'da en yüksek müşteri memnuniyeti

ESET'in Japonya'daki iş ortağı Canon IT Solutions Inc. firması, '2015-2016 Nikkei Computer Müşteri Memnuniyet Anketi'nde en yüksek başarıyı elde etti. Her yıl düzenlenen ankette ESET, üst üste üçüncü kez başarı kazanmış oldu. ESET, söz konusu ankette IT güvenlik kategorilerinde hem Müşteri Sistem Yönetimi hem de Ağ Yönetim Sistemi konularında başarıya hak kazandı. ESET Global Satış ve Pazarlama Müdürü Ignacio Sbampato, "Avrupa merkezli bir firma için üç yıl üst üste Japonya'da bir numara olmak, çok şey ifade etmektedir" açıklamasını yaptı.

Radicati raporu

IT sektörüne odaklanmış ABD merkezli pazar araştırma firması Radicati Group'un "Endpoint Security Market Quadrant 2015" raporunda ESET, bilgi güvenliği sektöründeki "en iyi oyuncular" arasında yer aldı. Radicati Group Başkanı ve CEO'su Sara Radicati, "ESET, hem ürün fonksiyonelliği hem de pazar payı olarak oldukça önemli gelişmeler sergilemiştir. ESET'in Endpoint Çözümleri, sistem kaynaklarını çok az kullanarak, yüksek performans ve algılama oranı ile işletmelerin koruma altında kalmalarına yardımcı oluyor" açıklamasını yaptı.

Türkiye'de de Boğaziçi Üniversitesi'nden ödül

ESET, Türkiye'de de ülkemizin en seçkin eğitim kurumlarından biri olan Boğaziçi Üniversitesi'nden ödül aldı. Bilişim alanında yılın en iyilerini belirleyen Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec, 2015'in Aralık ayında ESET'i 'Yılın En İyi Antivirüs-Güvenlik Şirketi' olarak seçti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

esetin nesine ödül yağıyor D: en dandik antivirüs. Ayrıca bu antivirüs firmaları kendi yaptıkları virüsleri kendileri buluyor. Aynı ilaç firmalarının yaptığı gibi. Önce hastalığı türet sonra ilacını sat

@11 Mart 2016 12:46 mantik olarak kendin pisir kendin ye gibi durum bundan ibaret eseti kutlamak lazim.

Lakin orta düzey üstü her kullanıcı rahatlıkla anlayabilir pc için en iyi olduğunu.

Ben en iyi antivirüsü kullanıyorum: Linux. ama Linux`da birçok memnuniyetsizliğim olduğundan, gerçek bir efsaneye geçmeye karar verdim: Amiga os 4.1 (sadece 30 Dolar)

@11 Mart 2016 15:32 linux işletim sistemidir antivirüs değil!

@11 Mart 2016 19:25 linux`da virüs sorunu yaşanmadığı için öyle yazdım ;)

@11 Mart 2016 15:32 amiga os özel donanımda çalışıyor. üretiminden vazgeçilen, motorola-IBM ölü powerpc mimarisinde. teknoloji geliştirmesi ve takibi pahalı bir sektördür. sadece, yaygın ve sürümü fazla olan sistemler ayakta kalabilir.

@13 Mart 2016 13:03 evet doğru özel sistemle çalışıyor. o proje sorun olsa da firma başka bir şekilde halledecektir. birşeyin yaygın hale gelmesi anca destekle olur, kimse destek olmazsa yaygınlaşamaz. amiga os hakkında hiçbir yerde tek bir haber dahi yazılmaması size garip gelmiyor mu? amiga`nın önüne böyle engel koymaya çalışıyorlar. beni ilgilendirmez derseniz microsoft`ta bunu istiyor zaten. 30 dolar destek vermekten kimse batmaz. ayrıca belirteyim amiga ekibinde eski ekipten kişilerde var

Bu ESET'e koruma konusunda hala güvenmiyorum kusura bakmasınlar benim liderim tabi ki Bitdefender.

Yukarıda belirtilen ödüllere doymayan ESET'in bunları da alması pek muhtemeldir. 1) Darwin Ödülü (En Aptalca Kaza Ölümleri). 2) Ernie Ödülleri (En Seksist İfadeler) 3) Ig Nobel Ödülü (En Aptal Bilimsel Başarılar İçin Verilen Nobel Parodisi), 4) Stella Ödülü (En Aptal Davalar), 5) Altın Nal Ödülü (Testlerde tüm Antivirüslerin en gerisinde kalarak nal toplama)...başka önerisi olan?!

@11 Mart 2016 16:55 nal toplama ödülü ilahi abi güldürdün beni.eset bu toplarmi toplar benim favorim kaspersky ama iyi kasiyor.onada kasma ödülü vermek lazim.

@13 Mart 2016 04:33 her daim yüzün gülsün birader! Bir ürünü överek göğe çıkarırken realist olunmalıdır, ödüller bu sektörde olmazsa olmazdır fakat otoriter ağırlığı olan yerlerden değil eften püften olursa, üstelik bu haberi ne atsak yerler mantığı ile potansiyel müşteriler dışında uzman son kullanıcıların da okuduğu gözden çıkarılırsa böyle ESET gibi maskara olunur!

Bu dedem niye bu kadar huysuz

@11 Mart 2016 17:33 Kirazı istiir.

Ovmeyin eseti bu kadar sanki para dağıtıyor beni övün diye

Yav Eset i severim ama başlık ilginç olmuş... "ESETe dünyadan ödül yağıyor" Sanki biz Mars ta yaşıyoruz : )

@11 Mart 2016 23:14 kendin pisir kendin ye gibi ödül olmuş bence.kutlamak lazim eseti.

Antiviruste 2 marka vardir 1-kasparsky 2-norton gerisi hava civadir.bu iki marka ezer geçer

@12 Mart 2016 14:18 sistemine onları kurarsan, kullanabilmek için kendine yeni bir bilgisayar alman gerekir.

Bitdefender motoru kullanan F-Secure for ever, gerisi yalan dolan..

Uzun zamandır ESET kullanıyorum kasmıyor kendini belli etmiyor diğer antivirüsler reklamdı kasmaydı derken sanki bilgisayarı ben değil de antivirüs kullanıyormuş hissine kapılıyorum antivirüs dediğin kendini bilgisayarda ön plana çıkarmayacak...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost