Etkileşimli canlı kutucuklar göründü!

Microsoft'un ağzından kaçırdığı bu detaylar, Windows 8.1'in geleceği hakkında çok şey söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Etkileşimli canlı kutucuklar göründü!

Microsoft Research'ün yayınladığı, ardından yayından kaldırdığı videolar, etkileşimli Windows 8 canlı kutucuklarından ipucu verdi.

TechFest 2014 etkinliğinin yayınladığı videolardan birinde Microsoft İnsan-Bilgisayar Etkileşimi Grup araştırmacısı Jiawei Gu, kutucukların köşelerine dokunarak onlarla nasıl etkileşim kurulabildiğini gösteriyor. Gu, bu işlev sayesinde örneğin e-postalarına uygulamayı açmadan bakabiliyor. Gu, masaüstü uygulamalarını giriş ekranından çalıştırmaya izin veren yeni etkileşimli masaüstü kutucuğunu da gösterdi.

Android'deki widget'lar gibi, etkileşimli canlı kutucuklar, diğer uygulamalarla beraber çalışabiliyor. Gu, videoda aynı kutucukların Windows Phone'da da çalıştığını gösterdi.

İddiaya göre etkileşimli canlı kutucuklar, Microsoft'un web sitesinde açıklandı ancak açıklamalar bir süre sonra siteden kaldırıldı. Bu açıklamalarda etkileşimli kutucukların hızlı tepki verdiği ve uygulamanın içeriğine göre esneklik gösterdiği bilgileri yer alıyordu.

Etkileşimli kutucuklar Microsoft'un bir araştırma projesi olduğundan, gerçeğe dönüşmeme ihtimali de var. Ancak işlevin videolarının kaydedilmiş olması ve sitede açıklanmış olması, bizim için iyi yönde bir işaret olsa gerek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu site harbi yavaş her gün takip ederim sanki kaliteniz düşüyor gibi evleaks yeni bilgiler sızdırıyor ama bu sitede yok ilginç.

bugün wp 8.1 geliyo developer hesabı olanlara bakalım nasılmış :D

Buradan izleyebilirsiniz. http://tinypic.com/player.php?v=2mzcpqe&s=8#.U0u70PmSx9l

Buradan izleyebilirsiniz. http://tinypic.com/player.php?v=2mzcpqe&s=8#.U0u70PmSx9l

@14 Nis 2014 13:43 Elinize sağlık ;)

olması gereken bir gelişmeydi. bırakın mailleri açmayı, WindowsPhone'da müzik Live Tile'ı üzerinden şarkı değiştirme imkanı gibi özellikler bu etkileşimli canlı kutucukları şart kılıyor :)

Sen de yorum yaz