Facebook bu kez sınıfta kaldı!

Facebook birçok alanda 1 numara olabilir. Ama bir alan var ki, en sonlarda yer almaktan kurtulamıyor

  • Melik Arslan

Günümüzde birçok online e-posta uygulaması var. Peki bu servislerden hangisi ne kadar iyi? Servislerin eksik yönleri neler? İşte "Which?" adındaki tüketici topluluğu bu servisleri araştırdı ve puanladı. En kötü notlardan biri de Facebook'a verildi.

AOL ve Excite gibi sitelerin de bulunduğu araştırmada Microsoft'un Windows Live Hotmail'i 5 GB'lık depolama alanı ve kolay kullanıma sahip arayüzü sayesinde 83 puanla liderliğe oturdu. Hotmail hakkında "Sanki işletim sisteminin bir parçasını kullanıyormuşsunuz gibi hissettiriyor." şeklinde bir demeç veren Which?, Hotmail'in reklam planlamasının da rakiplerine oranla daha az rahatsız edici olduğunu, spam filtrelerinin iyi olduğunu ve ayrıca mesajları gruplama özelliğinin hoşlarına gittiklerini de belirtti.

Gmail, Yahoo! Mail ve AOL gibi servisler ise Which?'ten "Denemeye değer" şeklinde bir yorum alarak sırayla 69, 67 ve 65 puan elde ettiler.

Servisinin kısıtlı, özelliklerden yoksun ve HTML formatlamasındaki eksiklerden dolayı eleştirilen Facebook'un webmail'i ise 48 puan aldı fakat araştırmadaki en düşük puan Facebook'a ait değil. 2 MB'lık alanı, temel klasörlerinin yoksunluğu ve filtreleme seçeneklerinin olmayışı yüzünden Hushmail, 40 puanla en kötü sistem olarak değerlendirildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

hotmail ve gmailin spam filtreleri ve reklamlarını kıyaslarsam, bence gmail çok daha iyi. hotmail reklamları resmen gözümüze sokuyor ve de istenmeyen e postaları da kaçırıyor gmaile göre. bu nedenle her ikisinden de hesabım olduğu halde gmaili daha çok kullanmaktayım. gmail çok daha işlevsel bence.

gmail en iyisi

kesin testi yapan microsoft a yalakalık yapıyor ! facebook kötü olabilir ama hotmail kaybettiği kullanıcı sayısı kadar gmailde yükselişe geçti unutuyorlar bunu galiba kolay kullanım kolay arayüz gmail varken hotmail'in kasıntı ajax hareketleriyle adamı hasta etmek için birebir.

saçma hotmail nasıl olabiliyor birinci gmail kullanmadılar galiba..

gmail den daha mı iyiymiş yani şimdi hiç gülecegim yoktu adamlar denemeye değer demiş yaa :) bari bi deneyip öyle yazsalarmış görürlermiş gerçeği :)

microsoft yanlısı bir araştırma olmuş.

e-postada gmail kadar iyisi yok. spam yok mesela gmailde.

Hiç biri Gmailin eline su dökemez bunu bilir bunu söylerim.

bence gmaile büyük haksızlık var bu adam microsofttan rüşfet almış gmailin yanında hotmail duramaz....

gmailin pop3 email ekleme olayindan sonra hotmail'e girmez oldum zaten. sifremi de hatirlamiyorum. saolsun gmail butun isi hallediyor. ama bu test resmen microsoft yanlisi...

gmail'in hızına karşılık, hotmail'in herşeyi!
yiğidi öldür hakkını ver demişler.

Hotmail de epey gelişme var galiba tabi windows 7 de kullanırsanız ;O) Ama spam konusu çok saçma, spam konusunda beş kuruş etmez hotmail, gmail de nerdeyse spam sıfır, hız konusunda da ms google a hiçbir zaman yetişemeyecek :))

Gmail iyimidir deyilmidir bilmem çünki bana (hotmaile göre)hiç rahat gelmedi ve alışacak kadar kullanmadım.Hotmail sade,pratik ve çok basit.

hotmail. tek tabanca bu işte

Nasıl olurda gmail den daha iyi olur hotmail anlamış değilim.
Hiç mantıklı gelmedi. En basiti güvenlik te gmail in yanına yaklamazki hotmail.

Güvenlikte gmail daha iyi diyosunda, Yale Üniversitesi gmail'i bırakıp hotmail'e geçti güvenlikteki aksaklıklardan dolayı.

Hotmail bana bir başka geliyor.Çocukluk alışkanlığı olsa gerek diye düşünüyorum :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play