Facebook çalışanlarına müjdeli haber...

Maaş yerine hisse senedi alan Facebook çalışanlarına müjde geldi: Şimdi sıra para kazanmakta...

  • Ali Güngör

Facebook hissedarları uzun süredir hisselerini paraya dönüştürebilmek için bekliyordu. Daha önce yaptığımız haberlerde Facebook'un çalışanlarına paradan çok hisse verdiğini ama çalışanların nakit sıkıntısına girdiğini duyurmuştuk. Rusya'dan Digital Sky Technologies ile olan anlaşma nihayet tamamlandı. Ruslar 100 milyon dolarlık senet alımına başladı.

Facebook'taki aktif çalışanlar için bu büyük bir rahatlama imkanı, evinin, arabasının borcunu ödeme şansı oluyor. Ancak bir de işin öteki boyutu var; hisselerin gelecekte kazanacağı değerin beklentisi... Bu yüzden Facebook çalışanlarının geleceklerini yatırdıkları hisselerin tamamını satması beklenmiyor. Çalışanlar, çalıştıkları şirketin geleceğine güveniyor.

Eski Facebook'çular için işler iyi değil...

Ancak işler eski Facebook çalışanları için o kadar da iyi gitmiyor. Ellerinde hisse olan eski çalışanlar satış sırasında en arkada yer alıyor. Şu an hisseler 14.77 dolar'dan satılıyor ve satmak için gayet uygun bir fiyat. Eski çalışanların da paraya ihtiyacı var fakat onlar gemiden ayrıldıkları için geri plandalar. Öncelik mevcut Facebook çalışanlarının günlük geçim sıkıntısının hafifletilmesi.

Mevcut çalışanlar 100 milyon dolarlık satış yaparsa eski çalışanlar hisselerini satamayacaklar. Ancak kota dolmazsa onlar da satış yapabilecekler. Eski çalışanların bir umudu da Digital Sky Technologies'in önümüzdeki aylarda tekrar Facebook hissesi satın alması ihtimali.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Eski çalışanlara ayıp olmuş.

Bence fazla güvenmesinler şirketin geleceğine..

Facebookûn geleceğine fazla güvenmeseler iyi olur. Yeni atılımlarla Facebook'un pabucu dama atılabilir.

aynen ne biçim iş ne yapayım hisseyi evde çoluk çocuk aç hisse yemicekler diyen yokmu bu faceye anlamadım ha

anca hesap kapasınlar işleri bu. küfürlü gruplar hala duruyor bakan yok nasıl çalışmaksa bu bide maaşmı alcaklarmış

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir