Facebook'dan "çıplak bebek"te geri adım!

Daha önce hiç bir fotoğraf, Facebook'un kafasını bu kadar karıştırmamıştı!

  • Zeynel A. Öztürk
Nirvana albüm kapağına Facebook yasağı kalktı!
Çıplak bebek, Facebook'un kafasını karıştırmış görünüyor

Facebook, çıplak bir bebeğin resmini engellemesinin ardından geri adım attı.

Facebook, bir Nirvana albümünün kapağında yer alan çıplak bebek resmini kullanım şartlarını çiğnediği gerekçesiyle siteden kaldırmıştı. Ancak albüm bu haliyle çevrimiçi web sitelerinde, müzik mağazalarında ve birçok yerde bulunuyor. Nirvana'ya yakın olduğu bilinen bir kaynak, konu hakkında şunları söyledi: "Facebook, ürünün resimlerini kaldırdı ve bize bir mesaj gönderdi. Bunun nedeni sanırım bebeğin penisi."

Facebook'un gruba gönderdiği "genel" mesaj şöyleydi: "Facebook, bir kişiye veya gruba saldıran fotoğrafları, çıplaklık, uyuşturucu kullanımı, şiddet veya şartları çiğneyen diğer fotoğrafları kabul etmemektedir."

Ancak görünüşe bakılırsa Facebook bir nevi geri adım attı, zira site, resmin siteye tekrar yüklenmesine izin verdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ya face hep geri adım atıyosun.. Albüm kapağını engelledin ama millet neler paylaşıyo ve ne tür resimler ekliyo... Buna dur demek için bundan mı başladın yani?

"Nirvana'ya yakın olduğu bilinen bir kaynak" :)

Eğer "bebek sapığıysanız" bu şekilde düşünmeniz normal olur, ama bu albüm zaten birçok yerde satılıyor(Türkiye'de pek bulunmuyor, sanırım artık gelmiyor, ama gncplay.com gibi sitelerden MP3 olarak satın alabilirsiniz) albüm amazon'da bile var, zaten bu albüm Nirvana'nın belkide en iyi albümü, dinlemenizi tavsiye ederim...

Yahu o kadar tartışma çıkartıyorsa.Photo shop ile düzeltin gitsin :-)

ya nirvanada da suç var.. kaldır orayı photoshopla.. suç facebookta değil direk göze çarpan bişi :D orayı kaldırması gerekti..

inanın şurada görene kadar benimde haberim yoktu ama albümü dinlemeye niyetlendim yalnız şunu belirteyim o bebek benim kardeşim yaşında kücük daha tabiyi ki farklı görüş sahiplerine de saygı duyuyorum

sen önce panapiş rezilliğini engeleyin...!!! ve ona benzerleri...!!!

Sen de yorum yaz